Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australia odbiera pierwsze CH-47F

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 06 maja 2015

Wczoraj Boeing dostarczył wojskom lądowym Australii dwa pierwsze śmigłowce transportowe CH-47F Chinook.

Australia zakupiła 7 CH-47F. Za ich dostawę i obsługę odpowiada Boeing Defence Australia / Zdjęcie: MO Australii

W bazie Royal Australian Air Force (królewskich wojsk lotniczych Australii) Townsville odbyła się wczoraj uroczystość przyjęcia do służby dwóch pierwszych śmigłowców transportowych Boeing CH-47F Chinook. Ich użytkownikiem będzie 5th Aviation Regiment, 16th Aviation Brigade ze składu Australian Army (wojsk lądowych Australii).

W ramach projektu AIR9000 Phase 5C w 2010 Australia zakupiła 7 wiropłatów CH-47F wraz z 2 symulatorami i pakietem części zamiennych. Wartość umowy wyniosła wówczas 513,5 mln AUD (Australia kupiła Chinooki, 2010-03-22).

Syntetyczne urządzenia szkoleniowe trafiły na Antypody w kwietniu 2014 i w lutym br. Dostawy pozostałych śmigłowców zostaną zakończone w sierpniu 2015. Nowe wiropłaty zastąpią w służbie 6 używanych obecnie CH-47D (Katastrofa australijskiego CH-47D, 2011-06-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.