Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przekroje broni z ZMT dla WP

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 03 lipca 2015

Zakłady Mechaniczne Tarnów dostarczą do wojska przekroje karabinów wyborowych Tor oraz karabinów maszynowych WKM-B i UKM-2000P o wartości 11,9 mln zł.

Przekrój to konstrukcja od podstaw przygotowana jako pomoc szkoleniowa (nie jest to celowo doprowadzana do tego stanu broń, jak w przypadku pozbawiania cech bojowych), wykorzystywana przy nauce działania i obsługi danego rodzaju uzbrojenia. Nie można za jego pomocą strzelać. Wycięte otwory o krawędziach pomalowanych na czerwono lub żółto, pozwalają na śledzenie pracy mechanizmów podczas prowadzenia ognia. Tego rodzaju trójwymiarowa pomoc jest niezastąpiona przy zapoznawaniu się z każdym modelem broni / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

Inspektorat Uzbrojenia podpisał z Zakładami Mechanicznymi Tarnów (ZMT) umowę o wartości 11.910.500 zł (z 23% VAT) na dostawy pomocy szkoleniowych w postaci przekrojów broni strzeleckich. W myśl polskiego ustawodawstwa tego rodzaju konstrukcje nie są traktowane jako broń, bowiem nie zawierają istotnych części od początku też były tworzone, aby nie dało się z nich strzelać. To kolejne przekroje zamawiane przez Wojsko Polskie po latach, gdy podobnych pomocy szkoleniowych nie dostarczano (ZMT dostarczy przekroje broni, 2014-10-02).

Postępowanie podzielono na trzy zadania, do realizacji każdego z nich zgłosił się tylko jeden oferent – ZMT, producent oryginalnych konstrukcji. W ramach pierwszego z nich, Wojsko Polskie ma odebrać 40 przekrojów 12,7-mm wielkokalibrowych karabinów wyborowych Tor, które wyceniono na 2.196.000 zł. Koszt jednostkowy takiej pomocy szkoleniowej wynosi 54.900 zł. Drugie zadanie, obejmujące dostawy 25 przekrojów 12,7-mm wielkokalibrowych karabinów maszynowych WKM-B, będzie kosztowało 1.622.500 zł. Oznacza to jednostkową cenę konstrukcji wynoszącą 40.562,50 zł. Trzecie zadanie, dotyczące dostarczenia armii 170 przekrojów 7,62-mm karabinów maszynowych UKM-2000P, wyceniono na 8.092.000 zł. Daje to jednostkową cenę erkaemu z Tarnowa wynoszącą 47.600 zł.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.