Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Oferty na małe samoloty dla VIP-ów

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 lipca 2015

Dziś upłynął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu na dostawę nowych samolotów do transportu najważniejszych osób w państwie.

MON zapowiada, że nowe samoloty do transportu najważniejszych osób w państwie trafią do Polski już w przyszłym roku / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Inspektorat Uzbrojenia zakończył przyjmowanie wniosków od podmiotów zainteresowanych udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia na dostawę 2 małych samolotów, przystosowanych do transportu najważniejszych osób w państwie (Małe samoloty dla VIP-ów już w 2016, 2015-06-02). Dokumenty złożyło 9 oferentów:

- Bombardier (Kanada)
- Dassault Aviation (Francja)
- Embraer (Brazylia)
- Field Aviation Company Inc. (Kanada)
- GB Aircraft Sp. z o.o. (Polska)
- General Aviation Services (USA)
- Gulfstream Aerospace Corporation (USA)
- Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o. (Polska)
- The Jet Business International Corporation (Wielka Brytania)

IU dokona teraz oceny zawartości wniosków. Wybrani oferenci zostaną zakwalifikowani do dalszego udziału w postępowaniu, które przewiduje przeprowadzenie negocjacji, a następnie zaproszenie do złożenia ofert ostatecznych. Wybór dostawcy nowych samolotów i podpisanie umowy planowane jest jeszcze na bieżący rok.

Ministerstwo Obrony Narodowej zapowiedziało, że w wyniku przeprowadzonego postępowania już w 2016 dostarczone zostaną 2 samoloty małe, przystosowane do przewozu 12-14 pasażerów, dysponujące zasięgiem nie mniejszym niż 5000 km. Nowe statki powietrzne zastąpią wysłużone Jaki-40 (na zdjęciu).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.