Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wypadek podczas testu SM-2

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 lipca 2015

Ćwiczebny pocisk przeciwlotniczy SM-2 eksplodował wkrótce po jego odpaleniu z pokładu amerykańskiego niszczyciela rakietowego, USS The Sullivans, typu Arleigh Burke, wzniecając pożar na pokładzie okrętu.

Ćwiczebny pocisk rakietowy SM-2 Block IIIA eksplodował wkrótce po wystrzeleniu z niszczyciela rakietowego USS The Sullivans. Szczątki antyrakiety spadły do wody. Część z nich uderzyła o pokład okrętu

18 lipca amerykański niszczyciel rakietowy, USS The Sullivans (DDG 68, Okręty NATO niedaleko Somalii, 2008-10-16; Niszczyciele Arleigh Burke nie wytrzymują naporu fal morskich, 2007-10-17), typu Arleigh Burke, przeprowadził u wybrzeży Wirginii test ogniowy antyrakiety Standard Missile-2 Block IIIA. Pocisk odpalono z pokładu okrętu ok. 9:00 czasu miejscowego. Kilka sekund po starcie SM-2 eksplodował.

Wkrótce potem rufowa część USS The Sullivans zajęła się ogniem. Załoga okrętu szybko opanowała pożar. Feralny pocisk nie był wyposażony w głowicę bojową, co pozwoliło uniknąć większych strat materiałowych i ofiar w ludziach / Zdjęcia: US Navy

Szczątki pocisku spadły do Oceanu Atlantyckiego. Część z nich uderzyła jednak o pokład amerykańskiego niszczyciela rakietowego, wywołując pożar. Ogniem zajęła się lewa część rufy okrętu. Sytuacja została szybko opanowana przez załogę jednostki. Żaden ze znajdujących się na jej pokładzie oficerów i marynarzy nie odniósł obrażeń.

Okręt o własnych siłach powrócił do Naval Station Norfolk, gdzie zostanie poddany przeglądowi. Naval Sea Systems Command (NAVSEA) poinformowało, że niszczyciel nie został poważnie uszkodzony, co może oznaczać, że naprawy wymagać będzie jedynie część pokładu lotniczego i elementy nadbudówki.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.