Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Mauritius wzmacnia ochronę wybrzeża

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 27 lipca 2015

Straż wybrzeża Mauritiusu nabędzie tuzin nowych okrętów i co najmniej jeden morski samolot patrolowy.

Do 2016 straż wybrzeża Mauritiusu wprowadzi do służby tuzin nowych jednostek morskich i co najmniej jeden samolot patrolowy Dornier Do-228 / Zdjęcie: MO Indii

Władze Mauritiusu potwierdziły plan nabycia 12 nowych jednostek morskich przystosowanych do patrolowania i ochrony wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej. Port Louis pozyska również co najmniej jeden morski samolot patrolowy Dornier Do-228. Sprzęt zostanie zakupiony w Indiach.

Hindustan Aeronautics Ltd. zmontuje i dostarczy Mauritiusowi pojedynczego Dorniera Do-228. Porozumienie o zakupie samolotu zawarto jesienią 2014. Kontrakt wartości 16 mln USD (60 mln zł) zakłada również dostawę pakietu części zamiennych i dokumentacji technicznej, a także przeszkolenie przez HAL pierwszych załóg lotniczych i członków personelu obsługowego.

Z kolei Goa Shipyard Ltd. będzie odpowiedzialna za budowę i dostawę 12 nowych okrętów. Straż wybrzeża Mauritiusu nabędzie m.in. dziesięć 14,5-m łodzi przechwytujących. W planach jest też zakup 2 kutrów patrolowych, w tym jednego o długości 50 m. Okręt zostanie przystosowany do prowadzenia wielotygodniowych patroli bojowych z dala od portu macierzystego. Jego budowa rozpoczęła się późną wiosną 2015 (Kolejny kuter patrolowy dla Mauritiusu, 2015-06-03). Pierwsze jednostki zostaną przekazane odbiorcy pod koniec br. Dostawy zakończą się w 2016.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.