Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mauritius wzmacnia ochronę wybrzeża

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 27 lipca 2015

Straż wybrzeża Mauritiusu nabędzie tuzin nowych okrętów i co najmniej jeden morski samolot patrolowy.

Do 2016 straż wybrzeża Mauritiusu wprowadzi do służby tuzin nowych jednostek morskich i co najmniej jeden samolot patrolowy Dornier Do-228 / Zdjęcie: MO Indii

Władze Mauritiusu potwierdziły plan nabycia 12 nowych jednostek morskich przystosowanych do patrolowania i ochrony wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej. Port Louis pozyska również co najmniej jeden morski samolot patrolowy Dornier Do-228. Sprzęt zostanie zakupiony w Indiach.

Hindustan Aeronautics Ltd. zmontuje i dostarczy Mauritiusowi pojedynczego Dorniera Do-228. Porozumienie o zakupie samolotu zawarto jesienią 2014. Kontrakt wartości 16 mln USD (60 mln zł) zakłada również dostawę pakietu części zamiennych i dokumentacji technicznej, a także przeszkolenie przez HAL pierwszych załóg lotniczych i członków personelu obsługowego.

Z kolei Goa Shipyard Ltd. będzie odpowiedzialna za budowę i dostawę 12 nowych okrętów. Straż wybrzeża Mauritiusu nabędzie m.in. dziesięć 14,5-m łodzi przechwytujących. W planach jest też zakup 2 kutrów patrolowych, w tym jednego o długości 50 m. Okręt zostanie przystosowany do prowadzenia wielotygodniowych patroli bojowych z dala od portu macierzystego. Jego budowa rozpoczęła się późną wiosną 2015 (Kolejny kuter patrolowy dla Mauritiusu, 2015-06-03). Pierwsze jednostki zostaną przekazane odbiorcy pod koniec br. Dostawy zakończą się w 2016.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.