Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe wyposażenie policyjnego R66

Lotnictwo cywilne, 29 lipca 2015

Robinson Helicopter zaprezentował zestaw nowego wyposażenia przeznaczony dla śmigłowca R66 Turbine Police.

Pierwszy R66 Turbine Police z nowym wyposażeniem trafi do Night Flight Concepts z Bedford w Teksasie

Amerykańskie przedsiębiorstwo Robinson Helicopter zaprezentowało zestaw wyposażenia przeznaczony dla swojego najnowszego śmigłowca R66, w wersji policyjnej (Słabszy rok Robinsona, 2015-02-11). Jego głównymi elementami są nowe urządzenia awioniczne.

Awionika Garmin G500H obejmuje dwa wskaźniki – podstawowy i wielofunkcyjny, wskaźnik nawigacyjny GTN 635 z ekranem dotykowym i radiostację GTR 225A. Dodatkowo w kabinie zabudowano wskaźnik ciekłokrystaliczny Boland, na którym prezentowane są obrazy z kamery termowizyjnej i mapy podejścia. Na tablicy pozostawiono analogowy prędkościomierz i wysokościomierz oraz przyrządy silnikowe.

Dzięki nowej awionice R66 Turbine Police może być pilotowany z lewego lub prawego fotela. W tym samym czasie drugi członek załogi może prowadzić korespondencję radiową. Miejsce dla dwóch kolejnych policjantów znajduje się w tylnej części kabiny.

Kabina policyjnego R66 z awioniką G500H. Po lewej widoczny wskaźnik Boland, a po prawej GTN 635 / Zdjęcia: Robinson Helicopter

Standardowo policyjny R66 wyposażony jest w kamerę termowizyjną FLIR Systems Ultra 8000 i reflektor poszukiwawczy Spectrolab SX-7. Cena wiropłata z podstawowymi wyposażeniem to 1,185 mln USD (4,42 mln zł).

Opcjonalnie producent oferuje zabudowanie autopilota Genesys Aerosystems HeliSAS, wskaźnika nawigacyjnego Garmin GTN 650/750, radiowysokościomierza FreeFlight RA-4500 sprzężonego z awioniką G500H, radiostacji Technisonic TDFM 9000 oraz map cyfrowych Aerocomputers z funkcją View Sync 3D.

Pierwszy R66 Turbine Police z nowym wyposażeniem trafi do Night Flight Concepts z Bedford w Teksasie. Będzie on użytkowany w ramach programu wsparcia działań porządku publicznego (Law Enforcement Air Support Entity).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.