US Navy przeprowadziła próby użycia pocisku AARGM przeciwko okrętom.
Orbital ATK i US Navy przeprowadziły próbę zwalczania przemieszczającego się okrętu-celu przy pomocy przeciwradiolokacyjnego kierowanego pocisku rakietowego AARGM (Anti-Radiation Guided Missile) AGM-88E Block 1. Strzelanie odbyło się 18 sierpnia na poligonie morskim Point Mugu. Nosicielem uzbrojenia był samolot wielozadaniowy F/A-18F Super Hornet. Pocisk trafił bezpośrednio w wyznaczony cel.
AARGM jest naddźwiękowym pociskiem przeciwradiolokacyjnym, który może być przenoszony i odpalany przez samoloty amerykańskie i państw sojuszniczych, w tym wszystkie wersje F/A-18, Tornado ECR/IDS, EA-18G, F-16, EA-6B i F-35 (tylko na podwieszeniach zewnętrznych). Jest on przeznaczony do niszczenia i obezwładniania obrony powietrznej przeciwnika (SEAD/DEAD).
Zaprojektowany jako zmodernizowana wersja kierowanego przeciwradiolokacyjnego pocisku rakietowego AGM-88 HARM, AARGM ma zabudowany nowoczesny czujnik naprowadzania na źródło promieniowania elektromagnetycznego emitowane przez radiolokatory oraz integralny radar, pracujący w zakresie fal milimetrowych, używany do namierzenia celu (radiolokatora) w przypadku jego wyłączenia lub użycia środków przeciwdziałania, a także precyzyjny układ nawigacyjny GPS/INS i sieciocentryczny układ wymiany informacji. Pocisk ma zwiększony zasięg w porównaniu z HARM, a także zapewnia lotnikom zdolność wykrywania, zidentyfikowania, zlokalizowania i naprowadzania na źródła promieniowania radiolokacyjnego oraz pełną świadomość sytuacyjną.
Wstępna zdolność bojowa AARGM została zgłoszona w 2012. Obecnie trwa jego produkcja seryjna. Pocisk jest w wyposażeniu samolotów F/A-18 i EA-18G US Navy i US Marine Corps, a także F/A-18 Royal Australian Air Force (królewskich wojsk lotniczych Australii). W 2017 ma zostać zgłoszona wstępna zdolność operacyjna włoskich samolotów uderzeniowych Tornado ECR, uzbrojonych w AGM-88E (Modernizacja włoskich Tornado, 2013-03-11).