Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Czarterowy milion w Katowicach – Pyrzowicach

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 28 października 2015

23 października po raz pierwszy w historii Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach – i wszystkich polskich regionalnych portów lotniczych – został odprawiony milionowy pasażer w ruchu czarterowym w skali roku.

Po raz pierwszy w historii Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach został odprawiony milionowy pasażer w ruchu czarterowym w skali roku. Był nim pan Dariusz Dziewiatek, który podróżował na wakacje na Gran Canarię / Zdjęcie: Port lotniczy Katowice
Szczęśliwcem okazał się pan Dariusz Dziewiatek, który podróżował z pyrzowickiego lotniska z biurem podróży Itaka na wakacje na Gran Canarię. Otrzymał zestaw ekskluzywnych walizek i roczny abonament na korzystanie z saloników business lounge, przejścia fasttrack i parkingu, ufundowany przez Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, które zarządza Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Ponadto przekazano mu voucher na wczasy do wykorzystania w biurze podróży Itaka, a od Centrum Infiniti Sosnowiec otrzymał możliwość wypożyczenia na weekend samochodu marki Infiniti.

Letnia siatka połączeń czarterowych z Pyrzowic obejmowała w tym roku rekordowe 60 tras, do 14 państw w Europie, Afryce i Azji, w tym 8 nowości. Pod względem popularności na pierwszym miejscu wśród tegorocznych letnich kierunków uplasowała się Grecja z 33% udziałem w rynku, drugie miejsce zajęła Turcja (18%), trzecie Hiszpania (15%), dalej znalazły się Egipt (13%) i Bułgaria (12%). 

Równie dobrze jak miniony, zapowiada się przyszłoroczny sezon czarterowy. Już teraz w ofercie pojawiły się pierwsze nowości na letni sezon 2016: hiszpańska wyspa Minorka i Punta Cana na Dominikanie, która będzie pierwszym bezpośrednim, czarterowym połączeniem dalekodystansowym obsługiwanym przez samoloty szerokokadłubowe w historii polskich portów regionalnych (Z Katowic na Karaiby , 2015-10-09). 

Od lat jesteśmy liderem rynku czarterowego wśród polskich portów regionalnych, zarówno pod względem liczby pasażerów jak i liczby kierunków. Rekord który pobiliśmy potwierdza, że konsekwentna współpraca z naszymi partnerami tj. biurami podróży i touroperatorami przynosi bardzo dobre efekty – powiedział Artur Tomasik prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA. Korzyści w dalszym rozwoju tego rynku przynoszą inwestycje, które zakończyliśmy w tym roku. Szczególnie nowa droga startowa o długości 3200 m, pozbawiła nas ograniczeń w obsłudze samolotów dalekodystansowych, czego potwierdzeniem jest ogłoszenie połączenia na Dominikanę, które realizowane będzie z naszego lotniska bez międzylądowań - dodał prezes Tomasik.

Według władz lotniska w tym roku po raz pierwszy w jego historii w ruchu całkowitym mają zostać obsłużone 3 mln pasażerów w ciągu roku. Od początku 2015 do końca września w Pyrzowicach odprawiono ogółem 2 481 224 osób, czyli o 308 175 (14,1%) więcej niż w analogicznym okresie 2014.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.