Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Samochody ciężarowe dla Bundeswehry

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 listopada 2015

Niemieckie siły zbrojne zleciły Iveco dostawę ponad 100 nowych samochodów ciężarowych rodziny Trakker.

Pod koniec października Iveco Defence Vehicles otrzymało zlecenie na dostawę 133 nowych samochodów ciężarowych rodziny Trakker dla sił zbrojnych Niemiec / Zdjęcie: Iveco Defence Vehicles

W latach 2016-2019 Iveco Defence Vehicles dostarczy Bundeswehrze 133 samochody ciężarowe rodziny Trakker 8x8. Porozumienie o kupnie wozów zawarto 29 października, jednak włoski producent poinformował o nim dopiero teraz. W imieniu dowództwa sił zbrojnych umowę podpisał Federalny Urząd Wyposażenia, Sprzętu Informatycznego i Materiałów Bundeswehry (BAAINBw).

Pojazdy zostaną dostarczone w różnych odmianach. Wozy otrzymają też różnorodne wyposażenie, w tym wyciągarki, panele opancerzenia i zdalnie sterowane moduły uzbrojenia, umożliwiające załodze wykonywanie zadań w sytuacji zagrożenia. Samochody będą również przystosowane do działania w ekstremalnych warunkach klimatycznych.

W ciągu ostatnich 10 lat Iveco Defence Vehicles dostarczyło Heer (wojskom lądowym Niemiec) blisko 1000 pojazdów wojskowych, w tym ok. 250 samochodów ciężarowych rodziny Trakker. W minionych latach wozy były intensywnie eksploatowane przez Bundeswehrę, m.in. podczas misji wojskowej w Afganistanie (Niemiecki kontyngent w Afganistanie po 2014, 2014-11-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra