Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Częstsze loty Swiss

Lotnictwo cywilne, 11 listopada 2015

Swiss International Air Lines zapowiedziały zwiększenie częstotliwości połączeń pomiędzy Zurychem a Krakowem.

Od początku sezonu letniego 2016, dzięki trzem dodatkowym rotacjom tygodniowo, Swiss International Air Lines będą wykonywały codzienne loty z Zurychu do Krakowa / Zdjęcie: Marcin Sigmund

W sezonie letnim 2016 Swiss International Air Lines zaoferują trzy dodatkowe loty tygodniowo – we wtorki, czwartki i soboty – dzięki czemu rejsy na tej trasie będą się odbywały codziennie. We wtorki i soboty połączenia z Krakowa do Zurychu będą wykonywane rano, a w czwartki wczesnym popołudniem.

Obecnie loty z Krakowa do Zurychu odbywają się we środy i piątki rano, a w poniedziałki i niedziele – po południu.

Dodatkowo, od 23 lipca do 1 sierpnia 2016, w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, szwajcarskie towarzystwo zapowiedziało wprowadzenie na trasy z Zurychu do Krakowa samolotów Airbus A319/A320/A321. Obecnie loty na tej trasie są wykonywane najczęściej Avro RJ100 oraz należącymi do linii Helvetic Embraerami E190 i Fokkerami 100.

Do obsłużenia tej imprezy przygotowuje się też Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice. W końcu września lotnisku oddano do użytku nowy terminal pasażerski (Nowy terminal na krakowskim lotnisku, 2015-09-29). Niedługo ma się skończyć modernizacja i remont dróg kołowania, a na Światowe Dni Młodzieży ma być gotowe połączenie starego terminalu z nowym, oddanym do użytku we wrześniu br.

Pierwsze regularne loty z Zurychu do Krakowa od połowy lat 1090. do 2006 wykonywały linie Swissair, z których wywodzą się obecne Swiss International Air Lines. Wówczas rejsy na tej trasie obsługiwano samolotami należącymi do linii Crossair, a w końcowym okresie funkcjonowania połączenia – Styrian Spirit. Od maja 2015 loty z Zurychu do Krakowa wykonują Swiss International Air Lines (Swiss wraca do Krakowa, 2014-10-10).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.