Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

10 mln pasażerów Ryanaira w Krakowie

Lotnictwo cywilne, 02 lipca 2015

Wczoraj Ryanair przewiózł dziesięciomilionowego pasażera na trasach z i do Krakowa.

Dziesięciomilionowym pasażerem linii Ryanair odprawionym w Krakowie była Anna Soja, która 1 lipca podróżowała na Cypr / Zdjęcie: Ryanair

Dziesięciomilionowym pasażerem linii lotniczej Ryanair w Krakowie była Anna Soja, która podróżowała na Cypr. Z tej okazji otrzymała upominek od Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice oraz dwa bilety na podróż w obie strony od irlandzkiego przewoźnika.

Komentując wydarzenie, prezes krakowskiego portu Jan Pamuła powiedział: Cenimy sobie współpracę z tak solidnym partnerem jak Ryanair. Bogata oferta połączeń oferowanych przez Ryanair z naszego lotniska to znakomita propozycja dla Małopolan planujących wakacje w atrakcyjnych miejscowościach wypoczynkowych jak i weekendowe wyjazdy do największych europejskich miast. Loty tego przewoźnika cieszą się również dużym powodzeniem wśród turystów odwiedzających nasz region.

Ryanair lata do Krakowa od października 2005, kiedy to zainaugurował połączenia z Londynu-Stansted i Glasgow-Prestwick. W kwietniu 2013 na balickim lotnisku irlandzki przewoźnik uruchomił swoją drugą w Polsce, a jednocześnie 53. w Europie, bazę (Wpływ transportu lotniczego na gospodarkę , 2015-07-01).

Obecnie linia operuje na 32 trasach z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice, Stacjonują tam dwa należące do niej samoloty. Jesienią ma dołączyć do nich kolejny, dzięki czemu Kraków stanie się największą bazą Ryanaira w Polsce. W bieżącym roku linia planuje przewiezienie z i do Krakowa 2 mln pasażerów, czyli połowy wszystkich podróżnych, którzy skorzystają z usług krakowskiego portu.

Ryanair jest obecnie najczęściej wybieranym przewoźnikiem w Polsce. W latach 2010-2014 przewiózł  aż 42% pasażerów obsługiwanych na polskich lotniskach. Flota największego w Europie niskokosztowego towarzystwa składa się obecnie z 317 Boeingów 737-800.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.