Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

GDLS oprotestowało wyniki ACV

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 grudnia 2015

General Dynamics złożyło protest w sprawie wyników pierwszego etapu przetargu na dostawę nowych wozów bojowych dla Korpusu Piechoty Morskiej USA.

General Dynamics Land Systems domaga się powtórzenia zakończonego w listopadzie pierwszego etapu przetargu na dostawę ponad 200 pływających wozów bojowych. Nowe pojazdy zastąpią w jednostkach liniowych większość wiekowych i coraz kosztowniejszych w utrzymaniu wozów rodziny AAV-7A1 / Zdjęcie: USMC

Pod koniec listopada dowództwo Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC) ogłosiło krótką listę producentów, którzy przeszli do kolejnego etapu programu ACV (Amphibious Combat Vehicle). W konkursie pozostało BAE Systems, które wspólnie z włoskim Iveco Defence Vehicles oferuje USMC kupno wozów opartych na projekcie SuperAV 8x8. O kontrakt powalczą również SAIC i ST Kinetics z Singapuru ze wspólną ofertą w postaci pojazdu Terrex 8x8 (Kolejny etap programu ACV , 2015-11-27).

Do kolejnego etapu konkursu nie zakwalifikowano m.in. General Dynamics Land Systems (GDLS). Producent ze Sterling Heights w Michigan oferował USMC kupno pływających wozów bojowych, częściowo opartych na projekcie Piranha V 8x8. GDLS postanowiło oprotestować wybór dokonany przez Marines.

Według przedstawicieli General Dynamics wyboru preferowanych ofert dokonano na podstawie kryteriów, których nie zawarto w opublikowanym wcześniej zapytaniu ofertowym (RfP). Wymogi techniczne stawiane producentom przed rozpoczęciem konkursu miały różnić się od tych, które mogły okazać się decydujące przy wyborze oferentów, mających stanąć w szranki w ostatnim etapie przetargu. W ciągu 100 dni skarga złożona przez GDLS zostanie rozpatrzona przez Government Accountability Office (GAO, parlamentarne biuro kontroli rządu).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.