Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na KF-X podpisany

Lotnictwo wojskowe, 29 grudnia 2015

DAPA i KAI podpisały kontrakt w sprawie opracowania nowego południowokoreańskiego samolotu wielozadaniowego.

Docelowo do jednostek wojsk lotniczych Republiki Korei ma trafić 120 samolotów wielozadaniowych KF-X / Rysunek: KAI

Wczoraj przedstawiciele południowokoreańskiej agencji ds. zamówień wojskowych (DAPA) i Korea Aerospace Industries (KAI) podpisali porozumienie w sprawie opracowania nowego wielozadaniowego samolotu bojowego KF-X. Ma on zastąpić w eskadrach Daehanminguk Gong-gun (wojsk lotniczych Republiki Korei) przestarzałe myśliwce F-4 i F-5.

Według umowy do połowy 2026 KAI wyprodukuje 6 samolotów do prób i dopracuje ich wyposażenie, oprogramowanie i uzbrojenie. Produkcja seryjnych KF-X w zakłady w Sacheon rozpocznie się w drugiej połowie tego samego roku. Łącznie do 2032 południowokoreańskie wojska lotnicze odbiorą 120 KF-X.

Całkowity koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 18 bln wonów (59,5 mld zł). Z sumy tej 8,5 mld wonów pochłoną prace badawczo-rozwojowe i dopracowanie konstrukcji i wyposażenia. 1,7 bln wonów pokryje będąca partnerem przemysłowym Indonezja, która odbierze jeden z samolotów przedseryjnych. Pozostała część budżetu przeznaczona zostanie na produkcję samolotów seryjnych.

1 stycznia 2016 rozpocznie działalność specjalny zespół złożony z 70-80 specjalistów, którego zadaniem będzie czuwanie nad przebiegiem przedsięwzięcia. Nie wiadomo jednak, czy będzie on w stanie zaradzić problemowi z pozyskaniem kluczowych technologii, niezbędnych do skonstruowania nowoczesnego samolotu wielozadaniowego, dostępu do których Amerykanie odmówili Koreańczykom (Amerykańskie technologie nie dla KF-X, 2015-09-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.