Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne wozy Cobra II dla Turcji

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 06 stycznia 2016

Otokar podpisał kolejną umowę na dostawy wozów opancerzonych Cobra II. Pojazdy trafią do oddziałów tureckich sił zbrojnych.

Cobra II zadebiutowała w 2013 na targach uzbrojenia w Stambule. Wóz o dopuszczalnej masie całkowitej 12 t oferowany jest w dwóch odmianach: standardowej i nieco większej pływającej. Ta ostatnia miała swoją premierę na targach IDEF w 2015. Cobra II mieści dwuosobową załogę oraz 9 lub – w wersji amfibijnej – 10 żołnierzy. Pojazd napędzany jest 6-cylindrowym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 6,7 l i o mocy 281 lub 360 KM (odmiana pływająca) / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

W ramach kontraktu Otokar dostarczy 82 wozy Cobra II 4x4 o wartości 47,5 mln EUR (206 mln zł). Umowa obejmuje też dodatkowe wyposażenie i wsparcie. Odbiorcą 12-tonowych pojazdów w wersji transportera opancerzonego, mieszczących 2-osobową załogę i desant 9 żołnierzy (IDEF 2013: Nowości Otokara, 2013-05-09), są oddziały tureckich sił zbrojnych.

Dostawy wozów Cobra II w ramach tej umowy mają zakończyć się na początku 2017. Otokar poinformował jednocześnie, że pierwsze pojazdy zamówione pod koniec grudnia 2015 już dotarły do użytkownika (Cobra II dla Turcji, 2015-12-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra