Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Azjatyckie kontrakty Airbus Helicopters

Lotnictwo cywilne, 14 stycznia 2016

Przedsiębiorstwo Airbus Helicopters otrzymało zamówienia od dwóch klientów z Azji.

Władze chińskiej prowincji Shaanxi odbiorą w 2017 nowego H155 / Zdjęcie: Anthony Pecchi, Airbus Helicopters

Początek nowego roku okazał się pomyślny dla Airbus Helicopters. Europejskie konsorcjum zawarło umowy z dwoma klientami z Azji.

Departament bezpieczeństwa publicznego prowincji Shaanxi z ChRL zamówił śmigłowiec H155. Będzie on przeznaczony do zadań policyjnych i utrzymania porządku.

Wiropłat zostanie dostarczony odbiorcy w 2017. Wyposażenie chińskiego H155 obejmować będzie m. in. reflektor poszukiwawczy, liny desantowe, wciągarkę, głośniki i zestaw do gaszenia pożarów. Śmigłowce tego typu są już eksploatowane przez służby publiczne miast Dalian, Fuzhou, Hong Kongu i Szanghaju (Ekologiczne podejście EC 155, 2013-07-16).

Do floty PhilJets Group dołączy w połowie br. kolejny, już piąty, H130 / Zdjęcie: PhilJets Group

Z kolei filpińska PhilJets Group zakupiła śmigłowiec lekki H130 (RBHSL odebrało H130, 2015-11-09). Jego dostawę zaplanowano w czerwcu br. Przedsiębiorstwo zamówiło już wcześniej wiropłat tego typu, za pośrednictwem spółki-matki Starline Global Industries. Po dostawie nowego śmigłowca flota PhilJets Group zwiększy się do 5 H130 i jednego AS350 B2.

H130 będzie używany przez PhilJets Aero Charter do przewozu VIP-ów i lotów widokowych, a także zadań specjalistycznych – transportu medycznego oraz dostaw ładunków do kopalni i prac wysokościowych przy budowie i obsłudze linii wysokiego napięcia i nadajników telekomunikacyjnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.