Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec historycznej misji HMS Protector

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 20 stycznia 2016

Brytyjski okręt badawczy HMS Protector zakończył 5-tygodniowy patrol na wodach okalających Antarktydę.

HMS Protector (A173) na wodach Morza Rossa okalających Antarktydę / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Historyczna misja HMS Protector (A173) rozpoczęła się w grudniu, gdy okręt opuścił Hobart w australijskiej Tasmanii i skierował się w stronę Antarktyki (Historyczna misja HMS Protector, 2015-12-22). Przez ostatnie 5 tygodni brytyjska jednostka szła wodami Morza Rossa, dokonując m.in. inspekcji napotkanych statków rybackich. HMS Protector jest pierwszym od 1936 okrętem należącym do rządu Wielkiej Brytanii, który odwiedził ten rejon.

Wkrótce HMS Protector zawinie do jednego z nowozelandzkich portów morskich. Wizyta pozwoli na uzupełnienie zapasów i zluzowanie części załogi. Przez najbliższe 2 lata brytyjski okręt odbędzie serię podobnych wypraw do Antarktyki. Do jego zadań należeć będzie m.in. prowadzenie badań środowiskowych, skanowanie dna oceanicznego i tworzenie map terenu, a także wykrywanie i zwalczanie przypadków nielegalnego połowu ryb lub innej działalności gospodarczej, która zagraża lokalnemu środowisku.

HMS Protector ma 89,7 m długości i wypiera 5 tys. t. Na jego pokładzie służbę pełni 88 osób. W przyszłości zastąpi go inny brytyjski okręt badawczy. Nowa jednostka ma stacjonować m.in. w pobliżu wysp Georgia Południowa i Sandwich Południowy, położonych na południowych wodach Oceanu Atlantyckiego. Jej budowa pochłonie ok. 200 mln GBP (1,1 mld zł, Nowy brytyjski statek oceanograficzny, 2014-04-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.