Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Archery w służbie

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 lutego 2016

Szwedzkie wojska lądowe przyjęły do służby pierwszą partię 155-mm samobieżnych armatohaubic Archer.

Próby odbiorcze przeprowadzone jesienią 2015 na poligonie w Älvdalens, poprzedziły przyjęcie do służby pierwszych czterech 155-mm samobieżnych armatohaubic FH77BW Archer / Zdjęcie: FMV

Armén (wojska lądowe Szwecji) rozpoczęły eksploatację pierwszych czterech 155-mm samobieżnych armatohaubic FH77BW Archer z lufami o długości 52 kalibrów. Zestawy artyleryjskie znalazły się na wyposażeniu jednego z batalionów szwedzkiego pułku artylerii (Artilleriregementet, A9), stacjonującego w Boden na północy kraju.

W drugiej połowie br. zakończą się dostawy 12 Archerów (Pierwsze Archery dla Szwecji, 2013-09-24). Wówczas wyposażony w nie batalion A9 uzyska wstępną zdolność operacyjną. W 2017 Försvarets Materielverk (FMV, rządowa agencja ds. zamówień obronnych) powinna odebrać ostatnie z 24 zamówionych zestawów artyleryjskich.

Jesienią 2015 FMV i Armén zakończyły próby odbiorcze armatohaubic, realizowane na poligonie w Älvdalens (Ostatnie strzelanie szwedzkich Archerów, 2015-11-30). W ich trakcie testowano różne ładunki miotające (m. in. zawierające nowy gatunek prochu) i pociski. Przeprowadzone strzelania pozwoliły na dokonanie ostatecznej oceny zdatności uzbrojenia i zatwierdzenie decyzji o jego przyjęciu do służby.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.