Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gotowość Archerów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 16 maja 2011

Szwedzkie wojska lądowe zakończyły proces wdrażania samochodowych haubic Archer kalibru 155 mm. Jedyny aktywny pułk artylerii, A 9, jest przygotowany do przyjęcia seryjnych dział.

Jeden z ostatnich testów Archera. Konstrukcja spełniła wszystkie wymogi wojsk lądowych / Zdjęcie: MO Szwecji

Testy w pułku artylerii objęły 4 działa prototypowe. Próby łączyły się z okresem szkolenia pierwszych załóg i osiągnięcia przez nie wstępnej gotowości bojowej.

Obecnie A 9 oczekuje na dostawy dział seryjnych. Pierwsze powinny zostać dostarczone w grudniu bieżącego roku. Kolejne, po 2 egz. na miesiąc. Planuje się, że na początku 2012 wstępną gotowość osiągnie jedna z dwóch kompania pułku, do tej pory wykorzystującego holowane FH77B.

Jednostka przygotowała już duży hangar i pomieszczenia warsztatowe dla przechowywania oraz obsługi FH 77 L52 Archer.

Seryjne działa zostały zamówione w ramach wspólnego zlecenia szwedzkich i norweskich wojsk lądowych w marcu 2010. Zakłady BAE Systems wyprodukują 48 Archerów (po 24 egz. dla każdego z krajów), za równowartość 135 mln GBP (zobacz: Zamówienie seryjnych Archerów).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.