Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Z pomocą ofiarom cyklonu Winston

Lotnictwo cywilne, 07 marca 2016

Fundacja Airbus Helicopters pomaga ofiarom cyklonu Winston, który spustoszył Filipiny.

AS355 niosący pomoc mieszkańcom Fidżi został wyposażony w specjalne zasobniki na płozach podwozia, pozwalające na przewiezienie większej ilości zaopatrzenia / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Cyklon Winston, który uderzył na Fidżi w nocy z 20 na 21 lutego spowodował śmierć co najmniej 43 osób, jego skutki dosięgły 350 tys. obywateli tego wyspiarskiego kraju. Katastrofa spowodowała, że duże obszary archipelagu pozostały bez wody, energii elektrycznej i łączności ze światem. Dodatkowo ulewne deszcze spowodowały powodzie i osunięcia ziemi.

Wśród organizacji niosących pomoc mieszkańcom Fidżi była m. in. Fundacja Airbus Helicopters, która z wyprzedzeniem postarała się o śmigłowce, mogące wziąć udział w akcji niesienia pomocy humanitarnej. Podobnie jak w ubiegłym roku (Pomoc dla ofiar cyklonu Pam, 2015-04-02), użyto AS355 należącego do nowozelandzkiego przedsiębiorstwa Garden City Helicopters, będącego właścicielem Vanuatu Helicopters Ltd.

Wysiłki koordynowało Centrum Kryzysowe Ministerstwa Spraw Zagranicznych Francji, ambasada Francji w Suva i miejscowe Narodowe Biuro ds. Zarządzania Sytuacjami Kryzysowymi. Już w 48 godzin po przejściu cyklonu AS355 wykonał pierwsze loty zapoznawcze, przewożąc jednocześnie pracowników agend rządowych. Dzięki temu na wyspie Batiki udało się odnaleźć mieszkańców jednej z wiosek, która została całkowicie zniszczona przez Winstona. Następnego dnia dotarły do nich łodzie z pomocą.

W ciągu następnego tygodnia śmigłowiec przewiózł ponad 8 t zaopatrzenia do miejscowości odciętych od świata. Załoga AS355 wspomagała także miejscowy Czerwony Krzyż, dokonując oceny zniszczeń i przewożąc ratowników do trudno dostępnych miejsc. Loty te pozwoliły m. in. na szybkie zidentyfikowanie zniszczonych szkół, dzięki czemu ok. 100 z nich zostanie wkrótce ponownie otwartych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.