Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pomoc dla ofiar cyklonu Pam

Lotnictwo cywilne, 02 kwietnia 2015

Z pomocą ludności Vanuatu, zniszczonego w wyniku uderzenia cyklonu Pam, przyszła Fundacja Airbus Helicopters.

BK117 należący do Garden City Helicopters podczas jednej z misji pomocy humanitarnej dla obywateli Vanuatu, poszkodowanych w wyniku uderzenia cyklonu Pam / Zdjęcie: Garden City Helicopters

13 marca w wyspy Vanuatu uderzył cyklon tropikalny piątej kategorii o nazwie Pam. Zniszczenia dotknęły 90% budynków i domów mieszkalnych. Zginęły co najmniej 24 osoby, a 3300 mieszkańców straciło dach nad głową. Południowe tereny wyspy Tanna, oddalonej o 200 km od stolicy Vanuatu, Port Vila, zostały całkowicie zrównane z ziemią. Poziom wód w stolicy podniósł się o 8 m, a 75% zabudowań w mieście zostało zniszczonych.

Z pomocą mieszkańcom Vanuatu przyszła m.in. Fundacja Airbus Helicopters i Centrum Kryzysowe Ministerstwa Spraw Zagranicznych Francji. Europejski producent śmigłowców wspierał wysiłki nowozelandzkiego przedsiębiorstwa Garden City Helicopters, będącego właścicielem Vanuatu Helicopters Ltd., które wysłało na wyspy dwa wiropłaty AS350 (AS350 dla botswańskiej policji, 2015-01-28) i BK117.

Śmigłowce przetransportowano z Nowej Zelandii na pokładzie statku. Dotarły one do Port Vila 20 marca, a dwa dni później rozpoczęły loty z pomocą humanitarną, przewożąc lekarstwa. Operacje lotnicze z użyciem AS350 i BK117 realizowane są bez przerwy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra