Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Polak za sterami Mastera

Lotnictwo wojskowe, 08 marca 2016

Ppłk pil. Konrad Madej, jako pierwszy Polak, wykonał lot za sterami samolotu szkolenia zaawansowanego M-346 Master.

Ppłk pil. Konrad Madej i jego włoski instruktor po pierwszym wspólnym locie w kabinie M-346 / Zdjęcie: MO Włoch

Grupa instruktorów Sił Powietrznych, którzy jako pierwsi zdobędą uprawnienia do pilotowania samolotów M-346 Master, rozpoczęła niedawno kolejny etap szkolenia. Od ubiegłego tygodnia Polacy wykonują loty w kabinach M-346 pod nadzorem włoskich kolegów.

Pierwszym Polakiem, który zasiadł za sterami Mastera był ppłk pil. dr Konrad Madej, dowódca 48. eskadry szkolnej w 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego. W trakcie lotu towarzyszył mu pilot doświadczalny Finmeccaniki.

Wydarzenie miało miejsce 2 marca, po południu, w bazie Aeronautica Militare (wojsk lotniczych) Lecce-Galatina Fortunato Cesari. Obecnie szkolą się tam także lotnicy z Argentyny, Austrii, Francji, Grecji, Holandii, Kuwejtu i Singapuru.

Niedawno, w zakładach Finmeccaniki w Venegono Superiore zaprezentowano dwa pierwsze Mastery, z 8 zakupionych przez Polskę, przeznaczone dla Sił Powietrznych. Samoloty, wraz z urządzeniami służącymi do planowania misji i odprawy po jej zakończeniu, trafią do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie w listopadzie 2016 (Podpis na kadłubie polskiego Mastera, 2016-02-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.