Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USCG Winslow Griesser w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 marca 2016

Straż Wybrzeża USA przyjęła do służby 16. okręt patrolowy typu Sentinel.

Okręty patrolowe typu Sentinel mają ok. 47 m długości i ok. 8 m szerokości. Wypierają 353 t. Rozwijana przez nie prędkość przekracza 28 w. Autonomiczność oblicza się na 5 dni. Okręty wyposażono m.in. w 25-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także 4 12,7-mm wkm. Oparto je na projekcie Stan Patrol 4708 holenderskiej grupy stoczniowej Damen / Zdjęcie: USCG

Goście zebrani w San Juan na Portoryko wzięli udział w ceremonii przyjęcia do służby okrętu patrolowego USCG Winslow Griesser (WPC 1116), typu Sentinel. Okręt będzie tam stacjonował, a jego głównym zadaniem będzie patrolowanie wód Morza Karaibskiego w celu wykrywania i powstrzymywania prób przemytu narkotyków i innych środków odurzających z Ameryki Łacińskiej do USA.

Straż Wybrzeża USA (USCG) odebrała USCG Winslow Griesser pod koniec 2015 (USCG Winslow Griesser odebrany, 2015-12-29). Okręt zbudowała i dostarczyła Bollinger Shipyards z Lockport w Luizjanie. Jednostka powstała w ramach programu FRC (Fast Response Cutter), którego założeniem jest kupno 58 nowoczesnych patrolowców.

W najbliższych miesiącach do USCG Winslow Griesser dołączy USCGC Donald H. Horsley, który odebrano w zeszłym tygodniu (USCG odebrała kolejnego Sentinela, 2016-03-11). Obecnie jednostka stacjonuje w Key West na Florydzie. Okręt przejdzie serię testów morskich, realizowanych przez personel USCG, we współpracy z pracownikami Bollinger Shipyards. Ogółem w San Juan na Portoryko będzie stacjonować 6 okrętów patrolowych typu Sentinel (USCGC Joseph Napier w linii, 2016-02-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.