Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

FREMM dla Australii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 kwietnia 2016

DCNS zaoferuje Australii kupno fregat rakietowych typu FREMM.

DCNS zaoferuje Australii kupno serii fregat rakietowych typu FREMM (na zdjęciu francuska Provence, D652) / Zdjęcie: DCNS

Francuska grupa stoczniowa DCNS najprawdopodobniej będzie jednym z producentów, którzy zostaną zaproszeni do udziału w przetargu na dostawę serii nowych fregat rakietowych dla Royal Australian Navy (RAN, królewskiej marynarki wojennej Australii). W ramach programu SEA 5000 Canberra chce pozyskać co najmniej 8 okrętów (Australia ratuje przemysł stoczniowy, 2015-08-05; Australijskie fregaty z importu?, 2015-01-13), które zastąpią obecnie eksploatowane, wiekowe jednostki typu Anzac (Modernizacja Anzaców, 2015-10-09).

Australia zamierza przeznaczyć na zakup okrętów 10-20 mld AUD (29-58 mld zł). Budowa nowych jednostek ma rozpocząć się na początku lat 2020. Pierwsza z nich powinna uzyskać wstępną zdolność operacyjną pod koniec dekady.

Oferta DCNS ma zakładać przeniesienie produkcji nowych okrętów bezpośrednio na Antypody, co ma być jednym z kluczowych warunków stawianych oferentom. Zakłada się też dokonanie transferu technologii, niezbędnych do uruchomienia lokalnej produkcji jednostek typu FREMM, a także pomoc na etapie budowy i wdrażania okrętów do służby.

Francuski producent liczy, że na korzyść przygotowywanej przez niego oferty działać będzie duża popularność jednostek typu FREMM. Warto przypomnieć, że poza Marine Nationale (marynarką wojenną Francji, Languedoc przekazana, 2016-03-17), na kupno okrętów produkowanych przez DCNS zdecydowały się floty Maroka i Egiptu (Mohammed VI po przeglądzie , 2016-04-07). Jednostki tego typu budowane są też przez Fincantierii na potrzeby Marina Militare (marynarki wojennej Włoch).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.