Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Próby odbiorcze Zumwalta

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 kwietnia 2016

Niszczyciel rakietowy USS Zumwalt rozpoczął testy odbiorcze.

USS Zumwalt w drodze na testy odbiorcze / Zdjęcie: USN

Wczoraj stocznię General Dynamics Bath Iron Works w stanie Maine opuścił pierwszy amerykański niszczyciel rakietowy typu Zumwalt, USS Zumwalt (DDG 1000). Jednostka zostanie poddana serii intensywnych prób odbiorczych. Pozwolą one na dokonanie ostatecznej oceny pracy podstawowych systemów pokładowych, w tym układu pędnego, urządzeń łączności, modułów nawigacji satelitarnej i systemów samoobrony.

Testy odbiorcze realizowane są przez specjalistów z Board of Inspection and Survey (INSURV). Współpracują oni z producentem jednostki, stocznią General Dynamics Bath Iron Works, który w ostatnich miesiącach przeprowadził serię prób morskich USS Zumwalt (Kolejne testy USS Zumwalt, 2016-03-23). Pozwoliły one na wykrycie i usunięcie usterek i błędów konstrukcyjnych okrętu (Naprawa Zumwalta, 2016-03-02).

USS Zumwalt jest pierwszym z 3 niszczycieli rakietowych typu Zumwalt, budowanych dla US Navy. Obecnie w Bath trwają prace nad USS Michael Monsoor (DDG 1001) i USS Lyndon B Johnson (DDG 1002). Pierwszy z okrętów jest już ukończony w ok. 90%. Prace nad 2. z nich są zaawansowane niemal w połowie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.