Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne testy USS Zumwalt

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 marca 2016

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Zumwalt rozpoczął kolejną serię testów morskich.

USS Zumwalt w drodze na kolejną serię prób morskich / Zdjęcie: GD BIW

Stocznię General Dynamics Bath Iron Works w stanie Maine opuścił pierwszy amerykański niszczyciel typu Zumwalt, USS Zumwalt (DDG 1000). W najbliższych dniach producent jednostki podda ponownej ocenie pracę podstawowych urządzeń pokładowych. Sprawdzone zostanie także funkcjonowanie kluczowych systemów, w tym zarządzania walką i samoobrony (Rozwój Zumwaltów, 2016-02-12).

Po zakończeniu testów USS Zumwalt powinien zostać przekazany US Navy. Wówczas kontrolę nad jednostką przejmą specjaliści z Board of Inspection and Survey (INSURV), którzy przeprowadzą serię intensywnych prób państwowych. Niewykluczone, że przekazanie niszczyciela opóźni się i niezbędne będzie dokonanie napraw jednostki, podobnie jak to miało miejsce w lutym (Naprawa Zumwalta, 2016-03-02).

W przyszłości w ślady USS Zumwalt pójdą kolejne 2 niszczyciele rakietowe typu Zumwalt, USS Michael Monsoor (DDG 1001) i USS Lyndon B Johnson (DDG 1002). Pierwszy z okrętów jest już ukończony w ok. 90%. Prace nad 2. z nich są zaawansowane niemal w połowie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.