Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rozwój Zumwaltów

Marynarka wojenna, 12 lutego 2016

Raytheon podsumował pierwszy etap testów morskich niszczyciela rakietowego USS Zumwalt.

USS Zumwalt przygotowuje się do 2. etapu testów morskich. Okręt powinien uzyskać wstępną zdolność operacyjną w 2016 / Zdjęcie: Raytheon

US Navy i przedstawiciele przemysłu zbrojeniowego zaangażowani w budowę serii niszczycieli rakietowych typu Zumwalt pozytywnie ocenili pierwszy etap testów morskich (Alpha Trials) USS Zumwalt (DDG 1000, US Navy zwiększa stan posiadania, 2014-04-14). W ciągu tygodnia prób, realizowanych u wybrzeży stanu Maine, ocenie poddano funkcjonowanie podstawowych urządzeń pokładowych okrętu, w tym elementów układu pędnego, systemów obserwacji i analizy otoczenia, a także zarządzania walką.

W lutym okręt powinien rozpocząć kolejną serię testów morskich. Wkrótce potem US Navy rozpocznie próby odbiorcze, które zapowiedziano na marzec. Z kolei w kwietniu USS Zumwalt powinien znaleźć się w składzie amerykańskiej floty.

W należącej do General Dynamics stoczni Bath Iron Works kontynuowana jest praca nad kolejnymi 2 niszczycielami rakietowymi typu Zumwalt, przyszłymi USS Michael Monsoor (DDG 1001) i USS Lyndon B Johnson (DDG 1002). Pierwszy z okrętów jest już ukończony w ok. 90%. Prace nad 2. z nich są zaawansowane niemal w połowie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.