Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

US Navy zwiększa stan posiadania

Marynarka wojenna, 14 kwietnia 2014

US Navy odebrała pierwszy z serii nowych okrętów desantowych typu America, USS America (LHA 6). Ochrzczony został też pierwszy z niszczycieli typu Zumwalt, USS Zumwalt (DDG 1000).

Ceremonia przejęcia pierwszego z okrętów desantowych typu America, USS America (LHA 6). Jego portem macierzystym będzie baza US Navy w San Diego w stanie Kalifornia

Ceremonia odbioru okrętu od producenta, Huntington Ingalls Industries (HHI), odbyła się pod koniec zeszłego tygodnia w Pascagoula w stanie Mississippi. Przez ostatnie miesiące desantowiec poddawany był serii prób morskich, oceniających jego zdolności operacyjne i warunkujących przejęcie przez marynarkę wojenną USA (USS America gotowy do odbioru, 2014-02-06).

USS America to pierwszy z serii 11 okrętów desantowych typu America, które w najbliższych latach zasilą szeregi US Navy. Desantowce zastąpią obecnie eksploatowane jednostki typu Tarawa (Za mało desantowców, 2011-11-22). Będą mogły przenosić 6-9 samolotów uderzeniowych F-35B, 12 zmiennopłatów MV-22B Osprey, 4 ciężkie śmigłowce transportowe CH-53K, 4 uderzeniowe AH-1Z i/lub wielozadaniowe UH-1Y oraz parę poszukiwawczo-ratowniczych MH-60S.

Ochrzczony w sobotę w Bath w stanie Maine USS Zumwalt, to pierwszy z serii 3 niszczycieli typu Zumwalt. Okręt powinien zostać przyjęty do służby w 2015. US Navy nie wybrała dotąd jego portu macierzystego / Zdjęcia: US Navy

W ostatnich dnia US Navy nie tylko przejęła USS America, ale też dokonała chrztu pierwszego z nowych niszczycieli typu Zumwalt, USS Zumwalt (DDG 1000) (Nowy termin chrztu USS Zumwalt, 2014-02-05). Okręt, którego budowa rozpoczęła się w 2009, początkowo miał przewodzić serii 32 jednostek tego typu, pozwalających na częściowe wycofanie z linii niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke (Ponad miliard na kolejne niszczyciele, 2014-03-20). Ostatecznie zredukowano ich liczbę do zaledwie 3 okrętów (Zumwalty uratowane, 2009-04-20), za czym stały względy finansowe.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.