Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS Zumwalt zakończył pierwszy etap testów

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 kwietnia 2016

Nowy niszczyciel rakietowy US Navy powrócił do Bath po zakończeniu pierwszego etapu testów odbiorczych.

U wybrzeży stanu Maine przeprowadzono pierwszy etap prób odbiorczych niszczyciela rakietowego USS Zumwalt. Realizowano je pod nadzorem specjalistów z Board of Inspection and Survey / Zdjęcie: USN

Przez ostatnie dwa dni niszczyciel rakietowy USS Zumwalt (DDG 1000), typu Zumwalt poddawany był serii intensywnych testów odbiorczych. Realizowano je pod nadzorem specjalistów z Board of Inspection and Survey (INSURV), współpracujących z producentem jednostki stocznią General Dynamics Bath Iron Works (Próby odbiorcze Zumwalta, 2016-04-21).

W trakcie morskiego etapu testów ocenie poddano funkcjonowanie podstawowych systemów pokładowych, w tym układu pędnego, urządzeń łączności, modułów nawigacji satelitarnej i systemów samoobrony. W najbliższych dniach specjaliści z INSURV dokonają analizy wyników prób i na ich podstawie opracują plan kolejnego etapu testów odbiorczych. W tym czasie producent jednostki będzie mógł usunąć wszelkie usterki i błędy konstrukcyjne, wykryte w ciągu ostatnich 2 dni.

USS Zumwalt jest pierwszym z serii 3 niszczycieli rakietowych typu Zumwalt. Jednostka powinna zostać przyjęta do służby w 2. połowie br. Okręt będzie stacjonował w Naval Base San Diego w Kalifornii. W Bath kontynuowane są prace nad pozostałymi dwiema jednostkami, przyszłymi USS Michael Monsoor (DDG 1001) i USS Lyndon B Johnson (DDG 1002). Pierwszy z okrętów jest już ukończony w 90%. Budowa 2. z nich jest zaawansowana w połowie .


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.