Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USCG zamawia kolejne Sentinele

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 maja 2016

Straż Wybrzeża USA złożyła zamówienie na kolejne kutry patrolowe typu Sentinel.

W ramach 2. etapu programu FRC Bollinger Shipyard z Luizjany dostarczy USCG kolejne 26 kutrów patrolowych typu Sentinel / Zdjęcie: USCG

Przed kilkoma dniami Straż Wybrzeża USA (USCG) poinformowała o zamówieniu kolejnej partii kutrów patrolowych typu Sentinel. Budowę 6 jednostek zlecono stoczni Bollinger Shipyards z Lockport w Luizjanie. Wartość umowy wynosi 318,6 mln USD (1,2 mld zł). Porozumienie zawiera jednak w sobie opcje, po wykorzystaniu których wielkość zamówienia wzrośnie do 26 jednostek, a jego wartość wyniesie 1,4 mld USD (5,4 mld zł).

Obecnie Bollinger Shipyard jest w trakcie realizacji wcześniejszego zlecenia na Sentinele. USCG oczekuje dostawy kolejnych z ogółem 32 jednostek zamówionych w ramach pierwszego etapu programu FRC (Fast Response Cutter). Dotąd Straż Wybrzeża USA odebrała 17 okrętów, z których 16 znajduje się już linii (USCG Winslow Griesser w linii, 2016-03-14), a kolejna wejdzie do służby w maju (USCG odebrała kolejnego Sentinela, 2016-03-11). Wszystkie Sentinele stacjonują w Miami i Key West na Florydzie lub San Juan na Portoryko.

Okręty patrolowe typu Sentinel mają ok. 47 m długości i ok. 8 m szerokości. Wypierają 353 t. Rozwijają ponad 28 w. Autonomiczność oblicza się na 5 dni. Okręty wyposażone są m.in. w 25-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także cztery 12,7-mm wkm. Oparto je na projekcie Stan Patrol 4708 holenderskiej grupy stoczniowej Damen.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.