Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnie Chinooki dla Australii

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 28 czerwca 2016

Wojska lądowe Australii odebrały ostatnią partię ciężkich śmigłowców transportowych CH-47F Chinook.

Dodatkowe Chinooki dostarczono do Australii na pokładzie ciężkiego samolotu transportowego C-17 Globemaster III wojsk lotniczych USA / Zdjęcie: MO Australii

Ponad 2 miesiące przed terminem lotnictwo wojsk lądowych Australii odebrało ostatnie 3 ciężkie śmigłowce transportowe CH-47F Chinook. Wiropłaty trafiły do 5th Aviation Regiment, stacjonującego w RAAF Base Townsville na północnym wschodzie kraju.

Plan zakupu nowych śmigłowców ujawniono pod koniec ub. r. (Kolejne CH-47F dla Australii, 2015-12-29). W dokumentach zatwierdzonych przez Departament Stanu USA znalazło się zamówienie na 3 CH-47F wraz z wyposażeniem dodatkowym, w tym 6 silnikami turbinowymi T55-GA-714A, 3 systemami wspomagania dowodzenia (FBCB2), 3 układami informującymi o odpalonych pociskach rakietowych (CMWS) i 3 układami nawigacji H-764 EGPS/INS. Wartość umowy obliczano wówczas na ok. 180 mln USD (719 mln zł).

Australijskie siły zbrojne eksploatują już 7 ciężkich śmigłowców transportowych CH-47F. Wszystkie dostarczono w 2015 (Ostatni CH-47F dla Australii, 2015-09-14). Wiropłaty zakupiono w ramach rządowego pogramu Foreign Military Sales, a pośrednikiem w ich dostawach była US Army. Nowe Chinooki zastąpiły w służbie wiekowe CH-47D.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.