Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Podano terminy dostaw indyjskich wiropłatów

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 sierpnia 2016

W marcu 2020 indyjskie siły zbrojne odbiorą ostatnie z zamówionych w USA śmigłowców wojskowych AH-64E Guardian i CH-47F Chinook.

Dostawy indyjskich AH-64E Guardian i CH-47F Chinook powinny zakończyć się w marcu 2020 / Zdjęcie: US Army

Pod koniec września ub.r. ministerstwo obrony Indii zawarło długo wyczekiwane porozumienie o zakupie 22 śmigłowców uderzeniowych AH-64E Guardian i 15 transportowych CH-47F Chinook (Indie zamawiają śmigłowce, 2015-09-30). Umowa zawiera w sobie opcję na dodatkowe 11 Guardianów i 6-7 Chinooków. Kontrakt podpisano w ramach rządowego programu Foreign Military Sales, a pośrednikiem w dostawach będą siły zbrojne USA.

Za produkcję indyjskich śmigłowców odpowiadać będzie Boeing. Rząd w New Delhi poinformował, że pierwszy CH-47F zostanie odebrany w marcu 2019. Cztery miesiące później rozpoczną się dostawy AH-64E. Ostatnie wiropłaty obu typów trafią do Bharatiya Vāyu Senā (wojsk lotniczych Indii) w marcu 2020.

Wiropłaty zakupiono za 3,2 mld USD (12,4 mld zł). Część tej kwoty zostanie zainwestowana w Indiach, zgodnie z wymogami umowy offsetowej, dostosowanej do nowej polityki inwestycyjnej indyjskich władz, Buy and Make (Indian). Oznacza to, że lokalni wytwórcy dostarczą wybrane elementy kadłubów i wyposażenia pokładowego śmigłowców.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.