Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Saudowie kupili Gromy-2?

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 08 sierpnia 2016

Arabia Saudyjska prowadzi rozmowy w sprawie zakupu ukraińskich taktycznych zestawów rakietowych Grom-2.

Ukraińskie zestawy Grom-2 są przystosowane do wystrzeliwania pocisków balistycznych i pocisków manewrujących / Rysunek: Biuro Konstrukcyjne Jużnoje

Ukraińskie media podają, powołując się na relację Pawłogradskich zakładów chemicznych, że przedsiębiorstwo to otrzymało od Arabii Saudyjskiej ok. 40 mln USD (ok. 155 mln zł) na dopracowanie dla jej potrzeb taktycznego zestawu rakietowego Grom-2. W przedsięwzięcie zaangażowane zostanie prawdopodobnie także Biuro Konstrukcyjne Jużnoje im. Michaiła Jankiela.

Zestawy Grom-2 są przystosowane do wystrzeliwania pocisków balistycznych i pocisków manewrujących. Minimalny zasięg strzelania wynosi 50 km, a maksymalny – 280 km w wersji eksportowej i 350 km w wersji dla rodzimych sił zbrojnych. Pierwsze próbne strzelania zaplanowano w 2. połowie br.

Zdaniem rosyjskich mediów Saudowie próbowali wcześniej zakupić od FR zestawy Iskander-E, ale według prywatnej agencji wywiadu Stratfor nigdy nie mieli takiego zamiaru (Uniwersalne Iskandery-M, 2015-01-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.