Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dalsze zwolnienia w ASC

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 sierpnia 2016

Australijska grupa stoczniowa ASC zamierza zwolnić blisko 200 pracowników. Powodem jest stopniowe zmniejszanie prac przy budowie niszczycieli rakietowych typu Hobart

Według ASC kolejna seria zwolnień jest wynikiem m.in. zmniejszania prac nad niszczycielami rakietowymi typu Hobart oraz opieszałości rządu przy zakupie nowych okrętów / Zdjęcie: ASC

Przed kilkoma dniami pracownicy stoczni ASC z Adelaide na południu Australii zostali poinformowani o kolejnej redukcji zatrudnienia (Cięcia w ASC, 2015-07-17). W październiku pracę straci 175 osób, w tym 75 pracowników etatowych i 100 zatrudnionych na kontraktach. Zwolnienia obejmą osoby zaangażowane w program AWD (Air Warfare Destroyer), który nie wymaga już tak dużych nakładów pracy jak dotychczas.

Program AWD zakłada budowę 3 niszczycieli rakietowych typu Hobart. Pierwsza z jednostek, przyszły HMAS Hobart, jest już prawie ukończona. Obecnie trwają przygotowania do testów morskich. Z kolei prace nad pozostałymi okrętami, HMAS Brisbane i HMAS Sydney, są zaawansowane w co najmniej 75% i 50% (Postępy w programie AWD, 2016-06-27).

W maju przedstawiciele ASC poinformowali parlamentarzystów, że do końca 2018 pracę w stoczni straci 640 osób, zatrudnionych głównie przy konstrukcji okrętów nawodnych. Zarząd spółki tłumaczy swoją decyzję m.in. zbyt dużą przerwą między realizacją programu AWD a rozpoczęciem budowy nowych jednostek.

Najwcześniej za 2 lata w Adelaide rozpocznie się budowa okrętów patrolowych, które zastąpią w linii awaryjne Armidale. Następnie konstrukcja patrolowców zostanie przeniesiona do Henderson w Australii Zachodniej, gdyż ASC rozpocznie wytwarzanie nowoczesnych fregat rakietowych (Trzech oferentów w programie SEA 5000, 2016-04-19). W latach 2020. na południu Australii powstawać będą też nowe konwencjonalne okręty podwodne, których projekt opracuje francuskie DCNS (DCNS komentuje wygraną w Australii, 2016-04-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra