Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wi-Fi w A320 Finnaira

Lotnictwo cywilne, 13 września 2016

Finnair podpisał umowę z Viasat Inc. dotyczącą zainstalowania szybkiego, bezprzewodowego łącza internetowego we wszystkich Airbusach A320.

Zakończenie wyposażania w bezprzewodowe łącze internetowe floty samolotów rodziny A320, należących do Finnaira, zakończy się w czerwcu 2018 / Rysunek: Airbus

Instalowanie Wi-Fi w samolotach Finnaira rozpocznie się w maju 2017, a jego zakończenie planowane jest na czerwiec 2018. Dzięki łączu o szybkości 12 Mbps i więcej, na pasażera, nowy system zapewni najszybsze połączenie internetowe z obecnie dostępnych na rynku na pokładach samolotów, umożliwiając również korzystanie z coraz popularniejszej usługi streamingu filmów. ViaSat zapewnia kompleksowe połączenia internetowe w całej flocie Finnaira i dzięki współpracy z Eutelsat, dostarcza szybki Internet satelitarny, obejmujący całą Europę.

Nasi klienci coraz bardziej cenią sobie możliwość łączenia się z siecią podczas lotów. Ulepszenie łączności na pokładach samolotów pozwala na dalszy rozwój portalu Finnaira, który ułatwi klientom przeglądanie wiadomości, korzystanie z rozrywki czy robienie zakupów z własnych urządzeń mobilnych – mówi Piia Karhu, wiceprezes Finnaira ds. rozwoju usług pasażerskich. – Jesteśmy zadowoleni, że współpracujemy z ViaSat przy tym projekcie, ponieważ będziemy mogli zapewnić naszym klientom najlepsze połączenie Wi-Fi z dostępnych obecnie na rynku – dodaje Piia Karhu.

Finnair to linia lotnicza, która patrzy daleko w przyszłość i jest ceniona na całym świecie za wysoką jakość obsługi klientów – mówi Don Buchman, wiceprezes i menedżer działu informacji handlowej w ViaSat. – Dzięki systemowi Wi-Fi od ViaSat, aktywowanemu na pokładach samolotów w całej Europie przez Eutelsat, Finnair może świadczyć lepszą jakość usług swoim klientom, dając im swobodę w używaniu własnych urządzeń przy korzystaniu z usług internetowych w nowy sposób – od udoskonalonych zakupów on-line po niestandardową ofertę rozrywkową – podkreśla Don Suchman.

W lipcu zeszłego roku Finnair ogłosił, że do maja 2017 cała flota Airbusów A330 zostanie zmodernizowana dzięki łączności Wi-Fi. Przewoźnik aktualnie eksploatuje też 6 A350-900, które oferują pasażerom bezprzewodowe połączenie i czeka na odbiór kolejnych 5 samolotów tego typu do końca 2017 (Finnair instaluje Wi-Fi w A330, 2016-07-22).

Finnair zaplanował zainstalowanie łącza internetowego w samolotach dalekodystansowych i krótkodystansowych do czerwca 2018, co umożliwi pasażerom tranzytowym połączenie z Wi-Fi na ponad tysiącu trasach Finnaira. Dodatkowo, otworzono niedawno dla Finnaira strefę zasięgu Wi-Fi nad przestrzenią powietrzną ChRL, po jej uprzednim zamknięciu ze względu na ograniczenia nałożone przez władze.

Bezprzewodowy dostęp do Internetu jest bezpłatny dla pasażerów klasy biznes, członków programu Finnair Plus Gold i Platinum, oraz posiadaczy statusu Sapphire i Emerald w sojuszu oneworld. Pasażerowie klasy ekonomicznej mogą wykupić czasowy dostęp do Internetu liczony na godziny lub na cały czas trwania lotu.

Finnair to linia lotnicza oferująca loty między Azją, Europą i Ameryką Północną oraz specjalizująca się w szybkich połączeniach przez Helsinki. Fińskie linie lotnicze obsługują rocznie ponad 9 mln pasażerów, a w swojej ofercie mają loty do 17 miast w Azji i ponad 60 miast europejskich (Finnair rozpocznie loty do Reykjaviku, 2016-08-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.