Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy rok Wizz Air w Lublinie

Lotnictwo cywilne, 15 września 2016

Wizz Air świętował wczoraj pierwsze urodziny bazy w Lublinie i ogłosił uruchomienie nowej trasy do Liverpoolu.

Nowe połączenie z Lublina do Liverpoolu zostanie uruchomione 21 maja 2017 / Zdjęcie: Wizz Air

Baza Wizz Air w Lublinie rozpoczęła działalność 14 września 2015. Linia dysponuje tam samolotem Airbus A320 i zapewnia 36 miejsc pracy bezpośrednio związanych z jej działalnością w regionie. Podczas wczorajszej konferencji prasowej, zorganizowanej w celu uczczenia rocznicy operowania z Lublina, przewoźnik ogłosił rozpoczęcie lotów na nowej trasie do Liverpoolu w Wielkiej Brytanii. Połączenie zostanie uruchomione 21 maja 2017. Loty odbywać się będą 2 razy w tygodniu, we środy i w niedziele.

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air, powiedział: Od pierwszego lotu Wizz z lotniska w Lublinie w 2012 przewieźliśmy ponad pół miliona pasażerów na naszych trasach w lubelskiej siatce połączeń. W 2015 rozpoczęła działalność nasza baza, co przyczyniło się do wzrostu zatrudnienia w regionie oraz umożliwiło niskokosztowe podróżowanie jeszcze większej liczbie Polaków.

Z wielką radością świętujemy pierwsze urodziny naszej bazy i ogłaszamy nową destynację z Lublina – Liverpool. Jesteśmy przekonani, że kolejne połączenie do Wielkiej Brytanii zyska popularność wśród naszych klientów. Z wielkim zaangażowaniem działamy na rzecz naszych klientów w Lublinie i mamy nadzieję na kontynuację naszej owocnej współpracy z tutejszym lotniskiem – dodał Gabor Vasarhelyi.

Pierwszy rok działalności bazy Wizz Air w Lublinie oceniam bardzo pozytywnie. Wizz Air jest naszym głównym, stabilnym partnerem w rozwoju siatki tanich połączeń lotniczych. Dzisiejsza decyzja o uruchomieniu kolejnej, siódmej trasy z naszego lotniska, do Liverpoolu, potwierdza potencjał naszego rynku i jest to kolejny krok w naszej długofalowej współpracy, która – chciałbym przypomnieć – rozpoczęła się z chwilą ogłoszenia pierwszych tras z Lublina ponad 4 lata temu – stwierdził prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wojtowicz.

Sądzimy, że loty do Liverpoolu, podobnie jak inne połączenia Wizz Air, będą cieszyły się dużą popularnością nie tylko wśród Polaków mieszkających i pracujących w tamtym rejonie, ale także wśród turystów z Wielkiej Brytanii. Rozkład lotów tego połączenia jest bowiem idealny do zorganizowania kilkudniowego wypadu do Lublina i innych atrakcyjnych miejsc w naszym regionie – podkreślił Krzysztof Wojtowicz.

Od pierwszego lotu Wizz Air w 2012, linia stale rozwija siatkę połączeń z portu lotniczego Lublin. Aktualnie obejmuje ona 7 tras do 4 krajów. W 2015 Wizz Air przewiózł 175 tys. pasażerów na trasach z / do Lublina.

W br. przewoźnik oferuje ponad 300 tys. miejsc w lubelskiej siatce połączeń, co stanowi 57% wzrost w porównaniu do poprzedniego roku. Wraz z nowymi połączeniami, w ofercie Wizz Air znajduje się obecnie w sumie 137 tras do 24 krajów z 8 lotnisk w Polsce (Pierwszy lot A321ceo z Warszawy, 2016-09-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.