Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wizz Air zamawiają Airbusy A321

Lotnictwo cywilne, 18 października 2013

Węgierskie niskokosztowe linie Wizz Air postanowiły wprowadzić do floty drugi typ samolotów. Dziś ogłoszono zamianę zamówienia 26 Airbusów A320 na większe A321.

Wizja Airbusa A321 w barwach węgierskiego przewoźnika / Rysunek: Wizz Air

Obecnie w skład floty Wizz Air wchodzi 45 Airbusów A320, przystosowanych do przewozu 180 pasażerów w konfiguracji jednoklasowej. Airbus A321 jest największym modelem z rodziny A320. W jego kabinie mieści się maksymalnie 220 pasażerów.

Zasięg maksymalny A321, z zabudowanymi sharkletami, wynosi 5900 km (Certyfikat Sharkletów, 2012-12-04). Napęd samolotu stanowią 2 silniki turbowentylatorowe CFM-56-5B lub IAE V-250, o ciągu 146,8 kN.

W ostatnim czasie, Wizz Air uruchomił połączenia na dłuższych niż dotychczas dystansach, rozszerzając swoją działalność na takie kraje jak Izrael, Azerbejdżan, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Rosja. Nowo zamówione Airbusy A321 będą obsługiwać także niektóre z nich.

Aktualnie przewoźnik operuje z 18 baz, na ponad 290 trasach, łączących 95 destynacji w 35 krajach (10 mln pasażerów Wizz Air w Katowicach, 2013-10-17). W ub. r. z usług linii skorzystało 12 mln pasażerów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.