Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

100 mln pasażerów Wizz Air

Lotnictwo cywilne, 20 października 2015

Węgierskie linie Wizz Air przewiozły od początku działalności 100 mln pasażerów. Jubileuszowy podróżny został obsłużony dzisiaj na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Jubileuszowy, 100-milionowy podróżny Wizz Air został obsłużony dziś na Lotnisku Chopina w Warszawie

Dziś w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Warszawa-Okęcie im. Fryderyka Chopina niskokosztowe linie Wizz Air świętowały przewiezienie 100 mln pasażerów. Węgierski przewoźnik powstał w 2003, a działalność operacyjną rozpoczął rok później.

W Polsce Wizz Air obecne są niemal od początku swojego istnienia, co podkreślił w swoim wystąpieniu prezes József Váradi. Wśród 100 mln naszych pasażerów aż 40% stanowią Polacy. Mogę więc powiedzieć, że przewieźliśmy całą Polskę – stwierdził szef węgierskiego towarzystwa. Jubileuszowy pasażer skorzystał z usług Wizz Air dzisiaj, na trasie z Londynu-Luton do Warszawy.

W uroczystości wzięli udział prezes Wizz Air József Váradi (z prawej) i dyrektor Lotniska Chopina Michał Kaczmarzyk

To dla nas ogromny zaszczyt, że akurat w Warszawie Wizz Air świętuje swój wielki jubileusz. Odbieramy to jako dowód wielkiej wagi, jaką przewoźnik ten przywiązuje do rynku polskiego i Lotniska Chopina jako jednej ze swoich najważniejszych baz. Dla nas również Wizz Air jest bardzo ważnym partnerem – dodał Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina.

Wśród 100 mln pasażerów Wizz Air, 245 narodowości, było 5,87 mln dzieci (w wieku 2-14 lat). W czasie 11 lat operowania samoloty należące do linii przebyły łącznie niemal 843 mln km. Na najbardziej popularnej trasie z Warszawy do Londynu-Luton węgierskie towarzystwo przewiozło ponad 3 mln pasażerów.

Władze warszawskiego portu przygotowały dla przewoźnika specjalny tort / Zdjęcia: Bartosz Głowacki

Wizz Air dysponuje flotą 63 samolotów Airbus A320, operujących z 22 baz na ponad 390 trasach, łączących 113 destynacji w 38 krajach. Obecnie w bazie w Warszawie stacjonuje 5 A320, które obsługują bezpośrednie połączenia do 33 miast w Europie.

Od maja 2016 Wizz Air zwiększy liczbę samolotów bazujących w Warszawie do 6. Dodatkowo 2 A320 zostaną wymienione na nowe A321, o większej pojemności (Wizz leasinguje A321 od CDB). Planowane jest także uruchomienie 4 nowych tras i zwiększenie ofertowania na 8 dotychczas obsługiwanych kierunkach (Wizz Air zwiększa ofertę, 2015-09-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.