Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dodatkowe EC725 dla Tajlandii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 05 października 2016

Wojska lotnicze Tajlandii zakupiły dwa dodatkowe śmigłowce wielozadaniowe EC725.

Dzięki najnowszemu zamówieniu flota tajskich EC725 powiększy się do 6 śmigłowców / Zdjęcie: Airbus Helicopters

W ramach kontynuacji programu powiększania swojej floty rozpoczętego w 2012 Kong Thab Akat Thai (królewskie wojska lotnicze Tajlandii) zamówiły dwa dodatkowe dwusilnikowe śmigłowce wielozadaniowe Airbus Helicopters EC725 (oznaczane obecnie jako H225M Caracal). Dostawa wiropłatów planowana jest na 2019.

EC725 Kong Thab Akat Thai mają zabudowane liny desantowe, zawiesia do przewozu ładunków, reflektory poszukiwawcze i głowice optoelektroniczne, umożliwiające im m.in. wykonywanie misje ratownictwa bojowego (CSAR), poszukiwawczo-ratownicze (SAR) i transportu wojsk. Dodatkowe śmigłowce dołączą do eksploatowanych obecnie 4 EC725.

Natomiast 2 EC725, które zostały zamówione w 2014, zostaną dostarczone przed końcem br. Po podpisaniu najnowszej umowy, Kong Thab Akat Thai mogą rozważyć pozyskanie kolejnych EC725.

Śmigłowce H225M Caracal są używane przez siły zbrojne Brazylii, Francji, Indonezji, Malezji, Meksyku i Tajlandii.  W ubiegłym miesiącu na ich nabycie zdecydował się Kuwejt, który zamówił 30 wiropłatów (Uzbrojenie dla kuwejckich Caracali, 2016-08-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.