Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Code-share pomiędzy Emirates i GOL

Lotnictwo cywilne, 16 października 2016

Linie Emirates i GOL poinformowały o podpisaniu nowego porozumienia code-share i nawiązaniu współpracy w ramach programów lojalnościowych.

Porozumienie code-share zapewni pasażerom Emirates wygodne połączenia do ponad 20 kierunków w siatce połączeń GOL na terytorium Brazylii / Zdjęcie: Emirates

Umowa została zgłoszona do zatwierdzenia przez Agência Nacional de Aviação Civil (ANAC – Federalną Agencję Lotnictwa Cywilnego Brazylii). Pierwsze loty zostaną autoryzowane w najbliższych dniach, a porozumienie ma wejść w życie już na przełomie października i listopada.

Współpraca przewoźników dzięki wspólnej rezerwacji miejsc ułatwi klientom zakup biletów na loty przesiadkowe obu linii. Uprości także procedurę sprzedaży biletów, odprawy, wejścia na pokład i kontroli bagażu w trakcie podróży.  Pasażerowie podróżujący liniami GOL z szeregu miejscowości w Brazylii, m.in. Porto Alegre, Salvador, Belo Horizonte, Kurytyby i Brasilii, będą mogli przesiąść się w Sao Paulo lub Rio de Janeiro na samolot Emirates do jednego z licznych kierunków w globalnej siatce przewoźnika (80. Boeing 737 dla GOL, 2013-07-01).

Cieszymy się z rozszerzenia naszej współpracy z GOL i jesteśmy przekonani, że nowe porozumienie zwiększy możliwości podróży i umożliwi integrację naszych programów lojalnościowych, na początku w Brazylii, a później także w całej Ameryce Południowej i regionie Karaibów. Bogata oferta połączeń GOL w Ameryce Łacińskiej obejmująca około 800 lotów dziennie stanowi doskonałe uzupełnienie 14 lotów Emirates tygodniowo do Brazylii w ramach naszej globalnej siatki połączeń – powiedział Hubert Frach, Divisional Senior Vice President Emirates, Commercial Operations, West.

Zaangażowaliśmy się we współpracę, która przynosi coraz większe korzyści naszym pasażerom. To właśnie zapewni rozszerzenie porozumienia z Emirates, które ponadto zwiększy naszą obecność na rynkach zagranicznych – stwierdził Ciro Camargo, dyrektor ds. sojuszy GOL.

W ramach nowego porozumienia code-share, członkowie programów lojalnościowych Emirates Skywards i GOL Smiles będą mogli gromadzić i wymieniać mile na trasach obsługiwanych przez obu przewoźników. W programie Emirates Skywards uczestniczy ponad 16 milionów osób, a w programie GOL Smiles – ponad 11 milionów. Tym samym z nowego porozumienia skorzysta blisko 30 milionów podróżujących na całym świecie. Liczbę zgromadzonych mil oblicza się na podstawie przebytej trasy. Ponadto przyznawane są dodatkowe punkty w zależności od klasy rezerwacyjnej.

Współpraca z Emirates, największymi międzynarodowymi liniami lotniczymi na świecie, pozwoli zwiększyć nasze oferowanie m.in. na trasach do Azji i zapewni programowi Smiles wyjątkową przewagę konkurencyjną w Brazylii. Rozszerzenie współpracy jeszcze bardziej wzmacnia naszą pozycję jednego z najlepszych programów lojalnościowych dla pasażerów – stwierdził Leonel Andrade, prezes Smiles.

Podróżując liniami GOL w klasie Premium Economy, posiadacze karty członkowskiej Emirates Skywards otrzymają premię w postaci 125 lub 150% faktycznie przebytych mil, w zależności od ceny biletu. Członkowie programu Smiles podróżujący z Emirates otrzymają premię 150% w klasie First Flex Plus i First Flex i 125% w klasie Business Flex i Business Saver.

Przy łącznej liczbie 14 lotów tygodniowo na trasie z Dubaju do Sao Paulo i Rio de Janeiro, rozszerzone porozumienie code-share zapewni pasażerom Emirates wygodne połączenia do ponad 20 kierunków w rozbudowanej siatce połączeń GOL na terytorium Brazylii, m.in. do Porto Alegre, Salvador, Belo Horizonte, Kurytyby, Iguazú, Brasilii i Florianopolis. Po wejściu w życie pełnej wersji porozumienia na bogatszej ofercie połączeń skorzysta 10 kierunków w Ameryce Południowej. Podobnie pasażerowie GOL przesiadający się w Sao Paulo lub Rio na lot Emirates mają teraz ogromny wybór dogodnych połączeń przez macierzysty port przewoźnika w Dubaju do miast na Bliskim i Dalekim Wschodzie, w Indiach, czy Afryce (Codzienne rejsy Emirates do Fort Lauderdale, 2016-10-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.