Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

1000. H-60M dla US Army

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 19 października 2016

Sikorsky przekazał lotnictwu US Army 1000. śmigłowiec H-60M.

Lotnictwo US Army ma na stanie 792 UH-60M i 208 HH-60M / Zdjęcie: Sikorsky

W zakładach Sikorsky’ego w Stratford w stanie Connecticut, odbyła się uroczystość przekazania 1000. śmigłowca H-60M lotnictwu US Army. W ceremonii wzięli udział przedstawiciele wojska, władz państwowych i pracownicy koncernu.

Producent dostarcza rodzimym wojskom lądowym wiropłaty z rodziny H-60 od 1979. Początkowo były to UH-60A i jego pochodne. W 1989 rozpoczęto przekazywanie różnych wersji UH-60L.

W 2007 do US Army trafił pierwszy transportowy UH-60M. Rok później Sikorsky rozpoczął dostawy HH-60M przeznaczonych do zadań ewakuacji medycznej. Obecnie lotnictwo US Army ma na stanie 792 UH-60M i 208 HH-60M.

Ogółem wojska lądowe Stanów Zjednoczonych Ameryki eksploatują 2135 śmigłowców rodziny H-60 Black Hawk. Wiropłaty te pozostaną w służbie do lat 2070. Innymi użytkownikami H-60M są US Air Force, Gwardia Narodowa, jednostki rezerwowe US Army i siły zbrojne 10 krajów z całego świata, a także amerykańskie agencje rządowe: Departament  Stanu, służby celne i Federalne Biuro Śledcze (UH-60M do ochrony Minutemanów?, 2016-03-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.