Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

TheMIS na Silver Arrow 2016

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 listopada 2016

Estoński bezzałogowy pojazd THeMIS został zaprezentowany podczas niedawnych wielonarodowych ćwiczeń wojskowych Silver Arrow 2016.

THeMIS podczas październikowych ćwiczeń Silver Arrow 2016 / Zdjęcie: Milrem

W dn. 17-31 października ponad 3 tys. żołnierzy z 10 państw NATO wzięło udział w ćwiczeniach wojskowych Silver Arrow 2016, które zorganizowano na Łotwie. Jednym z uczestników szkolenia była Estonia. Reprezentowała ją nie tylko specjalnie wydzielona grupa żołnierzy, ale także prywatne przedsiębiorstwo Milrem, które od kilku lat rozwija i promuje na świecie nowatorski bezzałogowy pojazd THeMIS (Eurosatory 2016: Nowość Milrem, 2016-06-17, SAS 2016: Azjatycki debiut THeMIS, 2016-02-17).

W trakcie ćwiczeń THeMIS eksploatowany był jako bezzałogowy pojazd wsparcia logistycznego. Robot służył m.in. do transportu sprzętu wojskowego i uzbrojenia, podążając wraz z oddziałem, do którego został przydzielony. Wyposażenie przewożono w specjalnym module. Umiejscowiono go w środkowej części pojazdu, pomiędzy gąsienicami, w których zamontowano elementy układu napędowego, w tym silnik i akumulatory (Testy THeMIS, 2016-03-08).

Prace nad THeMIS trwają od 2 lat. Robota zaprojektowano przede wszystkim z myślą o współdziałaniu z regularnymi wojskami na polu walki. Będzie można użyć go np. do bezpośredniego wsparcia ogniowego żołnierzy, transportu uzbrojenia i zaopatrzenia w rejon działań, ewakuacji rannych, prowadzenia rozpoznania na obszarze zajętym przez nieprzyjaciela, a także wsparcia misji EOD / IED (usuwania amunicji wybuchowej i improwizowanych ładunków wybuchowych). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.