Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przetarg na australijskie patrolowce

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 grudnia 2016

Ministerstwo obrony Australii wysłało zapytania ofertowe w sprawie zakupu 12 nowych pełnomorskich okrętów patrolowych.

Australijska flota pozyska 12 nowych okrętów patrolowych. Ich projekt dostarczy jeden z europejskich producentów, jednak budowa będzie prowadzona bezpośrednio w Australii przy udziale lokalnych przedsiębiorstw / Zdjęcie: MO Australii

Zaproszenia do składania ostatecznych ofert (RfT) rozesłano do 3 europejskich przedsiębiorstw: holenderskiej grupy Damen, a także niemieckich Lürssen i Fassmer. Wiosną wspomniani producenci zostali zakwalifikowani do udziału w ostatnim etapie przetargu na 12 nowych pełnomorskich okrętów patrolowych. Stocznie weszły do finału konkursu oferując Australii najkorzystniejsze oferty wstępne. Ich wyboru dokonano na podstawie nadesłanego projektu nowych patrolowców, a także zaproponowanych kosztów i planów ich budowy oraz możliwości udziału lokalnych partnerów w przedsięwzięciu.

Plan zakłada, że w 2018 rozpocznie się budowa pierwszego z nowych okrętów. Będzie ona prowadzona w zakładach ASC zlokalizowanych w Adelajdzie na południu kraju, a po 2 latach zostanie przeniesiona do zakładów Austala w Henderson na terenie Australii Zachodniej. Koszt pozyskania jednostek oblicza się na 3 mld AUD (9,3 mld zł).

Zastąpią one w linii okręty patrolowe typu Armidale, które przyjęto do służby w latach 2005-2008. Od początku eksploatacji prześladowały je liczne problemy techniczne, które wpłynęły na ich potencjał operacyjny i zmusiły australijską marynarkę wojenną do przeprowadzenia dodatkowych przeglądów naprawczych (Przegląd naprawczy Armidale, 2016-10-10). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.