Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny Armidale do naprawy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 lutego 2015

Kuter patrolowy marynarki wojennej Australii przejdzie naprawę w Singapurze.

Kolejny australijski kuter patrolowy typu Armidale, HMAS Wollongong (92), zostanie wysłany do Singapuru. Lokalne Singapore Technologies (ST) Marine dokona inspekcji i remontu kadłuba okrętu / Zdjęcie: MO Australii

Jeden z kutrów patrolowych marynarki wojennej Australii typu Armidale, HMAS Wollongong (92), zostanie wkrótce wysłany do Singapuru, gdzie przejdzie remont. Prace będą koncentrować się na kadłubie jednostki oraz jej układzie pędnym i potrwają cztery miesiące. Ich realizację zlecono Singapore Technologies (ST) Marine.  

HMAS Wollongong jest kolejnym okrętem typu Armidale, który trafia w ostatnich miesiącach do Singapuru. Jesienią 2014 Australijczycy odesłali na naprawę HMAS Maryborough (95) oraz HMAS Bathurst (85). Lokalna prasa sugeruje, że celem programu naprawczego jest usunięcie ognisk korozji oraz pęknięć w poszyciu kadłuba jednostek (Armidale do Singapuru, 2014-09-16). 

Australijskie kutry patrolowe przyjmowano do służby w latach 2005-2008. Jednostki są często krytykowane przez użytkowników. Wiosną 2014 dowództwo marynarki wojennej podjęło decyzję o czasowym wycofaniu z linii sześciu okrętów (Niesprawne Armidale, 2014-04-01). Powodem były wspomniane pęknięcia w poszyciu kadłuba.  

Okręty opracowała i zbudowała lokalna Austal. Regularne prace remontowe prowadzi na nich rodzime DMS Maritime z Nowej Południowej Walii. Jednostki wysyłane są do Singapuru jedynie w przypadku poważniejszych usterek lub gdy awarii ulegają jednostki wykonujące misje bojowe.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.