Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Armidale do Singapuru

Marynarka wojenna, 16 września 2014

Co najmniej dwa australijskie kutry patrolowe typu Armidale wysłano w br. do Singapuru, gdzie przechodzą przegląd techniczny.

Kutry patrolowe typu Armidale mają 56,8 m długości i 9,7 m szerokości. Wyporność wynosi 300 t. Rozwijają prędkość 25 w, a zasięg to 5556 km przy prędkości ekonomicznej 12 w. Na pokładzie służy 21 oficerów i marynarzy. Uzbrojenie składa się z 25-mm armaty M242 Bushmaster i 2 12,7-mm wkm / Zdjęcie: MO Australii

W br. do Singapuru trafiły już co najmniej 2 jednostki typu Armidale, HMAS Maryborough (95) i HMAS Bathurst (85). Okręty przechodzą przegląd techniczny i niezbędną naprawę na terenie lokalnego Singapore Technologies Marine, które odpowiedzialne jest m.in. za budowę nowych patrolowców dla rodzimej marynarki wojennej (Stępka pod pierwszy patrolowiec dla Singapuru , 2014-09-15).

Oficjalnie, za obsługę techniczną Armidale odpowiada DMS Maritime z Nowej Południowej Walii. Australijskie przedsiębiorstw okazyjnie zleca jednak przeglądy i naprawy kutrów regionalnym partnerom, zwłaszcza jeśli zakres prac przekracza ograniczone możliwości australijskiego przedsiębiorstwa.

Przyjmowane do służby w latach 2005-2008 kutry, nie cieszą się najlepszą opinią użytkownika, Royal Australian Navy (RAN, Królewskiej Marynarki Wojennej Australii). Wiosną Canberra musiała wycofać z linii sześć jednostek, w obawie przed powstaniem pęknięć w poszyciu ich kadłubów (Niesprawne Armidale, 2014-04-01). Okręty zbudowało rodzime Austal. Przedsiębiorstwo jest obecnie zaangażowane w dostawy patrolowców typu Cape, które będą używane przez australijskie służby celne (Drugi Cape zwodowany, 2014-01-08).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.