Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Uziemiono indyjskie śmigłowce

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 07 grudnia 2016

Siły zbrojne Indii zawiesiły eksploatację floty śmigłowców Cheetah i Chetak do zakończenia ich przeglądu technicznego.

Uziemienie floty śmigłowców Cheetah i Chetak wpłynie na potencjał operacyjny wojsk lotniczych i lotnictwa wojsk lądowych Indii. Przegląd techniczny wiropłatów i ewentualna naprawa wykrytych usterek są jednak konieczne, aby utrzymać wiropłaty w służbie i zapewnić ich bezpieczną eksploatację / Zdjęcie: MO Indii

Dziennik Hindustan Times jako pierwszy poinformował o decyzji indyjskiego ministerstwa obrony. Zakaz wykonywania lotów obejmie ok. 280 śmigłowców Cheetah (SA315B Lama) i Chetak (Aerospatiale SA316 Alouette III) eksploatowanych przez wojska lotnicze i lotnictwo wojsk lądowych Indii. Wiropłaty pozostaną uziemione do zakończenia przeglądu technicznego floty, za który odpowiadać będzie lokalne Hindustan Aeronautics Ltd. (HAL).

Indyjskie śmigłowce uziemiono w reakcji na niedawną katastrofę jednego z nich. Z niewyjaśnionych przyczyn wiropłat należący do 33. korpusu wojsk lądowych Indii rozbił się podczas podchodzenia do lądowania na terenie Sukna Military Camp w Bengalu Zachodnim (Katastrofa indyjskiego śmigłowca, 2016-12-01).

W przyszłości śmigłowce Cheetah i Chetak zostaną zastąpione nowocześniejszymi rosyjskimi wiropłatami Ka-226T (Umowy Rosji i Indii, 2016-10-15). Indyjskie siły zbrojne nabędą co najmniej 200 statków powietrznych tego modelu. Większość z nich zostanie wyprodukowana bezpośrednio w kraju przez spółkę joint-venture, w której udziały będą miały rosyjskie Rosoboroneksport i Wiertalioty Rossii, a także HAL. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.