Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bell i PGZ podpisały list intencyjny

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 14 grudnia 2016

Bell Helicopter i Polska Grupa Zbrojeniowa podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w programie Kruk.

Konstrukcją Bell Helicopter proponowaną w programie Kruk jest AH-1Z Viper / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Dzisiaj w Fort Worth w Teksasie przedstawiciele koncernu Bell Helicopter i Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), podpisał list intencyjny (LOI) dotyczący współpracy w identyfikacji konkretnych zasobów przemysłowych wymaganych do wsparcia programu Kruk, mającego na celu nabycie przez Siły Zbrojne RP nowych śmigłowców uderzeniowych.  Umowa ta jest następstwem memorandum o porozumieniu, jakie obydwie strony zawarły w czerwcu br.

Wierzymy, że umowa z PGZ pozwoli nam polepszyć relacje i zwiększyć zakres współpracy w przyszłości.  Uważamy ją za ścieżkę dalszego zdefiniowania dostępnych rozwiązań technologicznych, popierających nasze starania wprowadzenia AH-1Z Viper jako Kruka dla polskich sił zbrojnych. Mamy również nadzieję na odkrywanie nowych możliwości związanych z programem śmigłowca wielozadaniowego dla Polski – powiedział Robert T. Hastings, wiceprezes wykonawczy w Bell Helicopter. Ostatnie zdanie nawiązuje do propozycji Bella dotyczącej zakupu przez SZ RP śmigłowców UH-1Y Venom (Oferta Bell Helicopter dla Polski , 2016-10-18).

Bell Helicopter jest światowym liderem przemysłu lotniczego i obronnego. Postrzegamy ten list intencyjny jako sposób dalszego rozwijania innowacji i myśli technologicznej dla PGZ i polskiego sektora obronnego. Cieszy nas, że Bell Helicopter kontynuuje pracę w kierunku budowania relacji z PGZ, co zapewnia potencjał wspierania programu zakupu śmigłowców uderzeniowych Kruk dla polskiej armii – powiedział Arkadiusz Siwko, prezes zarządu PGZ.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.