Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowy kierunek Ryanaira z Krakowa

Lotnictwo cywilne, 16 grudnia 2016

3 maja 2017 linie Ryanair mają zainaugurować loty z Krakowa do Walencji.

Od początku maja 2017 Ryanair ma rozpocząć loty z Krakowa do Walencji, trzeciego po Madrycie i Barcelonie miasta w Hiszpanii, słynącego z największego w Europie oceanarium, niezwykłego Muzeum Nauk, zabytków, sztuki, kuchni i sportu / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Połączenie Ryanaira z Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice im. Jana Pawła II do hiszpańskiej Walencji zostanie zainaugurowane 3 maja 2017. Rejsy mają odbywać się dwa razy w tygodniu, we środy i niedziele. Wyloty z Walencji zaplanowano na 7:40, a lądowania w Krakowie na 10:45. Loty powrotne mają zaczynać się o 11:10 i kończyć się o 14:15.

Olga Pawlonka z Ryanaira powiedziała: Ryanair z przyjemnością ogłasza nową trasę z Krakowa do Walencji na lato 2017. […] Z okazji uruchomienia nowego połączenia wprowadzamy do sprzedaży bilety na przelot z Krakowa do Walencji na podróż w maju i czerwcu 2017, w promocyjnej cenie dostępne do wtorku 20 grudnia do północy.

Radosław Włoszek, prezes zarządu krakowskiego portu dodał: Cieszymy się, że Ryanair konsekwentnie rozwija ofertę lotów z krakowskiego lotniska. Walencja to już ósme miasto w Hiszpanii, do którego będzie można polecieć z Krakowa w sezonie lato 2017. Walencja to trzecie co do wielkości miasto w Hiszpanii, które daje małopolskim turystom możliwości spędzenia wolnego czasu: zarówno na plażach, jak i aktywnie zwiedzając ten atrakcyjny region.

Walencja to jeden z największych portów lotniczych w Hiszpanii, położony 8 km na zachód od centrum miasta. W ub. r. lotnisko to obsłużyło ponad 5 mln pasażerów. Trasa z Krakowa do Walencji to już 8. połączenie ze stolicy Małopolski do Hiszpanii w przyszłorocznej letniej siatce Ryanaira, obok takich kierunków jak: Madryt, Alicante, Barcelona-Girona, Palma de Mallorca, Teneryfa, Gran Canaria i Malaga.

W sezonie letnim 2017 rejsy ze stolicy Małopolski do Hiszpanii znajdą się także w ofercie linii lotniczych Iberia Express (Powrót Iberii do Krakowa, 2015-12-23), które mają latać do Madrytu, i linii lotniczych Vueling, oferujących rejsy na lotnisko Barcelona-El Prat.

W listopadzie 2016 krakowskie lotnisko odprawiło 386 826 pasażerów, czyli o 24% więcej niż w takim samym miesiącu ub. r. Od początku roku do 30 listopada w MPL Kraków-Balice im. Jana Pawła II obsłużono 4 597 291 pasażerów, czyli o 17% więcej niż w analogicznym okresie 2015.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.