Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

British Airways wracają do Krakowa

Lotnictwo cywilne, 17 listopada 2014

British Airways, największa brytyjska linia lotnicza, ogłosiła otwarcie połączenia z Krakowa do Londynu-Heathrow.

Po pięcioletniej przerwie, 1 maja 2015, British Airways wznowią loty z Krakowa do Londynu. Rejsy na tej trasie mają odbywać się cztery razy w tygodniu/ Zdjęcie: Marcin Sigmund

Rejsy mają zostać zainaugurowane 1 maja 2015 i będą realizowane w sezonie letnim cztery razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. British Airways operowały już na trasie z Krakowa do Londynu-Gatwick w latach 1997-2009.

Nowe połączenie Krakowa z największym europejskim lotniskiem, jakim jest Londyn-Heathrow, stanowi nie tylko ciekawą ofertę dla klientów biznesowych, ale poszerza także bardzo możliwości lotów tranzytowych ze stolicy Małopolski.W 2013 roku z połączeń lotniczych pomiędzy Krakowem a Wielką Brytanią skorzystało 950 tys. osób, czyli o 12% więcej niż rok wcześniej. Najpopularniejszym celem podróży był Londyn, od lat znajdujący się na czele zestawienia najchętniej wybieranych destynacji.

W ub. r. trasę Kraków – Londyn przebyło 377 tysięcy pasażerów. Według danych krakowskiego lotniska najwięcej osób podróżuje, by odwiedzić rodzinę (ponad 40%), a na drugim miejscu są wyjazdy turystyczne (prawie 38%). Co dziesiąty pasażer określa swoją podróż jako biznesową. Najliczniejsze grupy podróżnych to menedżerowie i specjaliści z wyższym wykształceniem oraz sprzedawcy i pracownicy sektora usług.

Kraków jest największym polskim regionalnym portem lotniczym, który w tym roku obsłuży ponad 3,7 mln pasażerów. British Airways będzie 16 przewoźnikiem, który będzie współpracował z krakowskim lotniskiem. W sezonie zimowym loty z Krakowa oferują: Airberlin, Alitalia, Austrian Airlines, Brussels Airlines, easyJet (Z easyJet z Krakowa do Hamburga, 2014-11-05), eurolot, Jet2.com, Lufthansa, Norwegian, PLL LOT, Ryanair (Nowe połączenia Ryanair z Krakowa, 2014-10-09). W sezonie letnim 2015 z krakowskiego lotniska będą także operować Finnair, Germanwings, Vueling i Swiss International Air Lines, które podobnie jak British Airways wznowią loty po kilkuletniej przerwie (Swiss wraca do Krakowa, 2014-10-10).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.