Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod USNS City of Bismarck

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 19 stycznia 2017

Wczoraj w USA położono stępkę pod kolejny szybki katamaran transportowy klasy Expeditionary Fast Transport.

Wczoraj symbolicznie zapoczątkowano budowę 9. szybkiego katamaranu transportowego klasy Expeditionary Fast Transport / Zdjęcie: Austal

Wczoraj w Mobile, w stanie Alabama odbyła się ceremonia położenia stępki pod szybki katamaran transportowy USNS City of Bismarck (T-EPF-9), typu Spearhead, klasy Expeditionary Fast Transport (EPF). Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele dowództwa US Navy i pracownicy producenta, stoczni Austal USA.

USNS City of Bismarck jest 9. z serii co najmniej 12 szybkich katamaranów transportowych typu Spearhead, jakie zostaną zbudowane dla US Navy. Dotąd marynarka wojenna USA odebrała 7 jednostek tej klasy, w tym USNS Carson City (T-EPF-7, USN odebrała USNS Carson City, 2016-06-26). Wszystkie znajdują się już w linii.

Okręty klasy EPF służą US Navy do transportu żołnierzy i sprzętu wojskowego, a także zaopatrzenia w rejony działań bojowych. Mogą zabrać na pokład ponad 300 wojskowych i co najmniej 600 t. wyposażenia. Zgodnie z przyjętą przez USN zasadą jednostki noszą nazwy małych miast lub miejscowości, które odzwierciedlają tradycyjne amerykańskie wartości.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.