Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USN odebrała USNS Carson City

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 czerwca 2016

US Navy odebrała kolejny szybki katamaran transportowy klasy EPF.

USNS Carson City został odebrany przez US Navy. W najbliższych miesiącach okręt rozpocznie służbę / Zdjęcie: USN

W Mobile w stanie Alabama odbyła się ceremonia odbioru szybkiego katamaranu transportowego USNS Carson City (T-EPF 7), typu Spearhead, klasy EPF (Expeditionary Fast Transport, dawniej Joint High Speed Vessel). Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele dowództwa amerykańskiej floty i pracownicy stoczni Austal USA, producenta jednostki.

Pod koniec maja US Navy poinformowała o zakończeniu testów odbiorczych USNS Carson City (Koniec testów USNS Carson City, 2016-06-07). Prowadzono je na Zatoce Meksykańskiej. Przebieg prób nadzorowali specjaliści z US Navy's Board of Inspection and Survey (INSURV). W trakcie testów ocenie poddano pracę podstawowych systemów pokładowych okrętu, w tym elementów układu napędowego, urządzeń obserwacji i analizy pola walki, modułu nawigacji satelitarnej, stacji łączności radiowej, a także systemów zarządzania walką i samoobrony.

Przyszły USNS Carson City jest 7. z serii 10 szybkich katamaranów transportowych, zamówionych przez US Navy w 2008. Wartość kontraktu wynosi 1,6 mld USD (6,1 mld zł). Producent przekazał już odbiorcy 6 jednostek. Ostatnia z nich, USNS Brunswick, trafiła do USN w styczniu (USNS Brunswick przekazany , 2016-01-15). Ponadto Austal USA przygotowuje się do budowy dodatkowych 2 jednostek typu Spearhead, odpowiednio T-EPF 11 i T-EPF 12, które powstaną w ramach wykorzystania opcji porozumienia z 2008 (Przygotowania do budowy 12. EPF, 2016-05-05; Zlecenie na kolejny EPF, 2015-10-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.